Seat Leon 1.6 TDI Style Start&Stop DSG Özellikleri ve Fiyatı

Seat Leon 1.6 TDI Style Start&Stop DSG Özellikleri ve Fiyatı

Ülkemizde uzun süredir faaliyet gösteren Seat firmasının üretimini yaptığı modeller arasında dünya genelinde olduğu gibi ülkemizde de en çok Leon modeli tercih edilmektedir. Ülkemizdeki rakiplerinin karşısında başarılı bir şekilde durmayı başaran araç sahip olduğu tüm özelliklerle kendini ön plana çıkarmayı başarmaktadır.

Yeni Seat Leon 1.6 TDI modeli güçlü motoru ve düşük yakıt tüketimiyle karşımıza çıkıyor. Dizel güç ünitesinden 105 hp değerinde güç elde edilmekte ve ortalama 100 kilometrede 3.9 litre yakıt tüketilmektedir. Seat Leon 1.6 TDI şehir içi yakıt tüketimi 4. litre, şehir dışı 3.5 litredir. 7 ileri otomatik şanzımanıyla 100 kilometre hıza 10.7 saniyede çıkabilen bu araç için maksimum hız 191 kilometre olarak belirlenmiştir.

Tasarımı ve üzerinde bulundurduğu teknolojiyle dikkatleri üzerine çekmeyi başaran Leon modelinin bu versiyonunda start&stop özelliği de bulunmaktadır. Bu sistem sayesinde özellikle şehir içi kullanımlarda ciddi anlamda yakıttan tasarruf yapılması sağlanmaktadır. Hatchback kasaya sahip olan aracın yıllık vergisi 859 TL olup, 2014 model Leon 1.6 TDI fiyatı ise 68.000 TL’dir.

seat leon 1.6 dizel fiyatı

 

Bir önceki araba yazımızda Ford Mondeo 1.6 EcoBoost Titanium Fiyatı isimli yazımızda 2014 Ford Mondeo 1.6 Titanium fiyatı ve 2014 Ford Mondeo 1.6 yakıt tüketimi gibi konular hakkında bilgiler yer alıyor.