Seat Ateca Oldukça Düşük Fiyatlarla Satışa Sunulacak

Seat’ın tanıttığı yeni suv modeli oldukça düşük fiyatlarla sahiplerine ulaşacak. Avrupa pazarında 20.000 Euro’dan daha düşük başlangıç fiyatına sahip olacak olan yeni bu sayede Seat’ın rekabet hızını oldukça artıracak. Türkiye pazarında da sunulacak olan yeni ’nın ülkemizde de 70.000 TL civarında başlangıç fiyatına sahip olacağı düşünülüyor.

Yeni Seat Ateca

Yeni Seat Ateca

Seat Ateca Teknik Özellikleri 

Yeni Seat Ateca Türkiye pazarında 2 benzinli 2 dizel motor seçeneği ile yer alacak. Yeni Ateca’nın benzinli cephesinde 1.0 litrelik turbo beslemeli 116 hp güç sunan TSi motor ve 1.4 litrelik turbo beslemeli 150 hp güç üreten EcoTsi motorlar yer alacak. Dizel cephesinde ise 116 hp güç üreten 1.6 litrelik TDi motor ve 190 hp güç üreten 2.0 litrelik TDi motor yer alacak.

Seat Ateca

Seat Ateca

Yeni Ateca’nın giriş seviyesinde yer alacak olan 1.0 TSi motor kısmi yükte silindir etkisizleştirme özelliğine, manuel şanzımana ve önden çekiş sistemine sahip olacak. Dizel cephesinde ise 1.6 TDi motor manuel şanzıman ile sunulacak. 2.0 TDi motor ise otomatik şanzımana ve 4×4 çekiş sistemine sahip olacak. Yeni Ateca’nın benzinli cephesi 100 km’lik kullanımda ortalama 5.3 litre ile 6.2 litre yakıt tüketirken dizel cephesindeki motorlar ortalama 4.3 litre ile 5.0 litre arasında yakıt tüketecek.

2016 Seat Ateca

2016 Seat Ateca

Bir önceki araba yazımızda Renault Talisman Başlangıç Fiyatı ve Çıkış Tarihi Açıklandı isimli yazımızda Fiyatı, Renault ve Talisman gibi konular hakkında bilgiler yer alıyor.

Popüler başlıklar:

  • seat ateca fiyat
  • ateka
  • ateka seat
  • seat ateca
  • seat ateca ile suv 2016 fiyatı
  • seat ateca teknik özellikleri
Pin It

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir