Şaşırtan Nasa Nissan İş Birliği

Şaşırtan Nasa Nissan İş Birliği

İsimlerinin birlikte anılmalarına hiçbir anlam verilemeyecek olan iki farklı firmanın isimleri son zamanlarda sıklıkla bir arada kullanılmaya başlandı. NASA ve Nissan firmalarının iş birliği içerisine girmeleri tüm dünya genelinde büyük bir şaşkınlıkla karşılandı. Yapılan acıkmalarda bundan sonra NASA ve Nissan firmalarının birlikte projeler yürüteceği belirtilmektedir.

Otomobil ve teknoloji severlerin çok daha iyi bileceği üzere Nissan insansız araç üzerinde bir takım çalışmalar yürütmektedir. Yapılan yeni işbirliği çerçevesinde Nissan’ın insansız aracına NASA tarafından tüm destekler verilecektir. NASA’nın insansız araçlar üzerinde oldukça deneyimli olduğu düşünülürse bu anlaşmanın Nissan açısından oldukça mantıklı olduğu çok açık ve net bir şekilde görülmektedir.

NASA Mars üzerindeki çalışmalarına devam ederken özellikle Mars yüzeyinde kendi kendine giden araç yapmak istemektedir. Aynı anlaşma içerisinde NASA da insansız olarak Mars üzerinde hareket edebilecek araçları üretmek için Nissan firmasından yardım alacaktır. Karşılıklı tarafların faydasına olan iş birliğinin sonucunda elde edilebilecek kazançlar dünya genelinde büyük bir merakla beklenmektedir.

nasanın çalışmaları

Bir önceki araba yazımızda Otomobil Sektöründe Son Durum isimli yazımızda otomobil kampanyaları, Otomotiv Distribütörleri Derneği ve sıfır otomobil satışları gibi konular hakkında bilgiler yer alıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir