Renault Kwid Türkiye’de Satılacak Mı

Geçtiğimiz haftalarda Renault tarafından tanıtımı yapılan yeni model hakkında son yapılan açıklamalarda aracın uluslar arası bir otomobil olacağı bilgisi akıllara aracın ülkemizde satışa sunulup sunulmayacağı sorusunu getirdi. Kwid adı verilen yeni model bir şehir otomobili olup ekonomik satış fiyatıyla tüm dikkatleri üzerine toplayacaktır.

Renault Uluslar Arası Büyüme Planı: Kwid

Renault’un uluslar arası otomotiv sektöründe bir sıçrama yapmak amacıyla üreteceği düşünülen Kwid modeli, sadece Renault tarafından değil Renault – Nissan iş birliğiyle üretilecektir. İlk olarak Hindistan’da satışa sunulacağı belirtilen modelin çıkış tarihi ise yılın ikinci yarısı olarak belirtiliyor.

Renault Kwid Fiyatı

Pakistan’da üretilip satışı yapılacak olan Renault Kwid modelinin fiyatı 4.700 dolar olarak belirtilmektedir. İlerleyen zamanlarda aracın Türkiye’de üretilip ülkemizde de oldukça düşük bir fiyatla satışa sunulacağı düşünülmektedir. Aracın detayları hakkında henüz bir bilgi verilmezken birçok güvenlik donanımının araçta standart olarak sunulacak olması açıklanmıştır.

Türkiye pazarında satışa çıkması durumunda aracın büyük bir ilgi göreceğini rahatlıkla söyleyebiliriz. 4.700 dolar Pakistan satış fiyatı olup ülkemizde satışa çıkması durumunda ise ne kadarlık bir etiket fiyatına sahip olacağı konusunda bilgi bulunmamaktadır.

renault kwid türkiye fiyatı

Bir önceki araba yazımızda Fiat 500 Kampanyası-Haziran 2015 isimli yazımızda fiat 500 fiyat listeleri, fiat 500 kampanyaları ve fiat 500 kredi kampanyası gibi konular hakkında bilgiler yer alıyor.