Renault Kwid Fiyatı: 4700 Dolar

Şehir içi kullanımlar için oldukça ideal bir araç olan Renault Kwid modeli Hindistan’da geliştirildi ve satışa sunulmaya hazırlanıyor. Renault haricinde birçok otomobil markasının Hindistan’a özel araçlar geliştirdikleri ve tüm bu araçların ortak özelliklerinin ekonomik satış fiyatlarına sahip oldukları dikkatlerden kaçmıyor.

3,68 metre uzunluğa ve 1,58 metre genişliğe sahip olan Kwid modelinin ön tasarımı Dacia Sandero modeliyle büyük bir benzerlik taşımaktadır. Aracın arka tasarımının ise Clio ve Captur modelleriyle benzerlik taşıdığını söyleyebiliriz. Oldukça maceracı bir görünüme sahip olan Renault Kwid iç mekan tasarımının da dış tasarımda olduğu gibi Captur modelinden izler taşığı görülmektedir.

Dijital göstergelerin kullanılması ve 7 inç büyüklüğündeki multi medya ekranın bulunması aracın ekonomik bir araç görünümünden uzaklaşmasını sağlamaktadır. Renault Kwid modelinin yılın ikinci yarısında satışa sunulacağı belirtilirken diğer ülkelerde satışa sunulması beklenmemektedir.

Renault Kwid modelinin güç ünitesinde 5 ileri manuel şanzımanla kombine edilmiş 0,8 litre hacminde benzinli bir motor yer almaktadır.

Aracın Hindistan satış fiyatı 4700 dolar olarak belirlenmiştir.

renault kwid türkiye fiyatı

Bir önceki araba yazımızda Yeni Kia Sorento Fiyatı ve Teknik Detayları isimli yazımızda 2015 kia sorento dizel, kia sorento fiyatları ve kia sorento yakıt gibi konular hakkında bilgiler yer alıyor.