Renault Captur Otomatik ve Dizel

Renault Captur Otomatik ve Dizel

İlk olarak Avrupa’da ve ülkemizde son derece büyük bir ilgi gören Captur, yeni modeliyle de büyük bir beğeni toplamaya devam ediyor. Model B-SUV segmentinde kabul edilmekte ve bu alanda da rakiplerine büyük fark atmaktadır.

Modelin dış tasarımı Clio modeliyle benzerlik göstermektedir. Aracı Clio’nun daha heybetli ve yükseltmiş modeli şeklinde olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz. Firma tasarım olarak müşterilerine birçok seçenek sunmaktadır. Kendi zevkinize göre bölgesel renk değişimleri yapabilirsiniz. Araç 4122 mm uzunluğa 1788 mm genişliğe sahiptir. Boyutları ve yerden yüksekliğiyle araca arazi taşıtı görünümü verilmiştir. Yeni Renault Captur modelinde iç mekan tasarımında kullanılan malzemelerin kalitesi ilk bakışta dikkatleri çekmeyi başarıyor.

Aracın ön konsoluna yerleştirilmiş büyük ekran sayesinde ise aracın tüm kontrolleri rahatlıkla yapılabilmektedir. Konsol tasarımında hem modernliğe hem de kullanım pratikliğine önem verildiği açıkça görülmektedir.

En dikkat çekici yeniliğin ise motor sisteminde yapılması otomobil severleri oldukça memnun etmiştir. Yeni modelde hem dizel motor hem de otomatik şanzıman kullanılmıştır. Captur 1.5 dizel motoru sayesinde yakıt tüketiminde de oldukça cimri davranıyor. Fabrika verilerine göre aracın karma tüketiminin 3.9 litre olduğu belirtilmektedir.

EuroNcap 5 yıldızına sahip olan bu aracı otomobil severler gönül rahatlığıyla tercih edebilirler. Her açıdan oldukça spesifik özelliklere sahip olan Captur 1.5 otomatik dizel modelinin ülkemizde yüksek satış rakamlarına ulaşacağı tahmin edilmektedir.

reno captur dizel

Bir önceki araba yazımızda Yeni Nissan Note Modeli ve Fiyatı isimli yazımızda Nissan Note Modeli, Nissan Note Özellikleri ve Yeni Nissan Note Fiyatı gibi konular hakkında bilgiler yer alıyor.