Range Rover 36 Bin Aracını Geri Çağırıyor

Land Rover Çin’de satışı yapılan 36.000 adet Range Rover modeline geri çağrıda bulundu. Range Rover Evoque modeli için yapılan geri çağrının sebebi ise vites kutusunda meydana gelen ariza arıza olduğu belirtildi.

Türkiye’de Dava Sürüyor

Geçtiğimiz günlerde basında büyük bir yankı uyandıran Land Rover davası ülkemizde halen devam etmektedir. Türk bir iş adamı aynı zamanda avukat tarafından açılan davanın sebebi Range Rover Vogue modelinde meydana gelen şanzıman arızasından dolayı aracın kullanılamaz hale gelmesidir. Davada araç için dünya genelinde geri çağrıda bulunulması isteniyor.

Davayı ilk olarak açan iş adamı ülkemizde 9 farklı araçta da aynı hatanin hatanın meydana geldiğini resmi bir şekilde tespit ettirmiştir. Ülkemizde devam eden davanın tarihi 17 Eylül 2015 olarak belirtiliyor.

Ülkemizde olduğu gibi dünya genelinde de otomobil dünyası bu davanın nasıl sonuçlanacağını merak etmektedir. Land Rover markasının davayı kaybetmesi halinde birçok araca geri çağrıda bulunması gerekecek. Sadece ülkemizde değil diğer ülkelerde yapılan satışlarda da aynı modelde benzer arızaların da çıkabileceği düşünülmektedir.

range rover vogue davası

 

Bir önceki araba yazımızda Yeni Honda Roadster Geliyor isimli yazımızda 2015 roadster, honda roadster ve yeni honda roadster gibi konular hakkında bilgiler yer alıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir