Porsche 911 GT2 RS

Porsche 911 GT2 RS

Geçtiğimiz ay düzenlenen E3 Fuarı’nda lüks otomobil meraklılarına göz dolduran tasarımı ve güçlü performansıyla yeni Porsche otomobil tanıtılmıştı. Fuara damga vuran o görüntüler, Porsche meraklılarının aklından çıkmadı. Henüz Porsche 911 GT2 RS hakkında bilgi sahibi olmayanlar için aracın tüm özelliklerini derledik. Alman harikası Porsche, yeni otomobilini daha önce Forza Motorsport 7 video oyununda da göstermişti. Xbox One X oyun konsoluyla birlikte oyunlarda da gördüğümü aracın motoru 3.8 litre çift turbolu 700 beygir gücünde. Ünlü otomotiv markası, 6 yıl aranın ardından tarihinin en güçlü otomobil modelini üretti.

Spor araba tutkunlarının yeni favorisi 911 GT2 RS özelliklerini hemen paylaşalım. Porsche 911 GT2 RS modelini yıllar sonra yenileyerek piyasaya 2018 yılında sürecek. Bu araç, Alman üreticinin kullanacağı en güçlü model olacak. İkiz turbo şarjlı H6 motor ve 700 beygir gücü en akılda kalıcı özelliklerinden. Eski modele göre 80 beygir gücü daha güçlü diyebiliriz. Porsche’nin yeni bebeği, 100 km’ye sadece 2.7 saniyede çıkıyor. Otomobilin en yüksek hızı saatte 340 km. Formula 1 Nurburgring pistinde gösterdiği güçlü performansıyla iyileşmelerden geçen 2018 model aracın şasi tasarımı ve aerodinamiği kusursuz.

Pistteki hızı 6 dakikanın altında ki eski modelin en hızlı turu 7 dakika 18 saniye olmuştu. 7 kademeli şanzıman hem çift kavramalı hem de ayarlanabilir. 553 tork ve sadece arkadan çekişli şekilde tasarlanmış. Yeni Porsche 911, eski modeline göre daha güçlü ateşleme ve daha büyük turbo özelliğine sahip. Çünkü 6 silindirli düz motoru var. Bu özelliği de onu diğer üyelerden öne çıkarıyor. Ön tampon artık daha yüksek, aracın yere yakınlık genişliği artırılmış. Seramik kompozit frenler hala aynı. Porsche’ye özel. 2018 model Porsche 911 GT2 RS, tüm Porsche ailesi üyeleri arasında en geniş kanada sahip. Arka uç kanadıyla daha seri, hatta hızda GT3’ü bile aşıyor.

Dış panellerde plastik kullanılan araç, karbon fiberden üretilmiş. Çatıda magnezyum kullanılmış. 1470 kg ağırlığında. Bu hafiflik hızı artırıyor. 31 bin dolara ağırlıktan tasarruf edebileceğini Weissach pakedini alabilirsiniz. 265/35R20 ve 325/30R21 değerinde aşamalı yol tutuşu sağlayan ultra yüksek performans lastikler Porsche yeni modelde yer buluyor. Coupe konseptte tasarlanan araç, ekstra yan destek sunuyor. Kokpitte sürücü güvenliği için elektronik yenilikler ve kahraman modu dikkat çekiyor. Bilgilendirme yönetim sistemi çok kullanışlı. Porsche meraklılarına duyurulur.

Bir önceki araba yazımızda Aston Martin V8 Vantage S isimli yazımızda Aston Martin V8 Vantage S gibi konular hakkında bilgiler yer alıyor.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Coin master free spin coin master free spins