Porsche 911 Carrera ve Boxster Black Edition Serisi

Lüks spor otomobil üreticisi Porsche tarafından Boxster ve 911 Carrera modelleri için yeni bir seri hazırlandı. Siyaha vurgu yapılan yeni Black Edition serisinde hem tasarım anlamında hem de teknik anlamda yeniliklerin sunulduğunu görüyoruz.

Porsche tarafından sunulan yeni seri de adından da anlaşılacağı üzere serinin her alanında siyaha odaklanılmıştır. Jant, döşeme, kokpit, karoser ve daha birçok noktada siyah ve tonlarına yer verildiği görülüyor. Serinin ayrıntılarına baktığımızda aydınlat grubunun iç kısmında bile siyah tonlarına yer verildiği dikkatlerden kaçmıyor.

Yeni seride standart olarak sunulan donanımlar arasında otomatik kararma özelliğine sahip dikiz aynası, navigasyon sistemi, yeni iletişim ve yönetim sistemi yer almaktadır.

Porsche Black Edition Motor Seçenekleri

Black Edition serisinde 911 Carrera  modeli için karşımıza çıkan motor 6 silindirli boxer 3.4 litre hacmindedir. Bu motordan 345 HP değerinde güç sağlanmaktadır.

Boxster modelinde ise yine aynı şekilde 6 silindir kullanılmakta olup motor hacmi 2.7 litredir. Bu motordan da 265 hp güç elde ediliyor. Her iki modelinde oldukça performanslı motorlara sahip olduğu ve Porsche klasiğinin bozulmadığı açık ve net bir şekilde görülmektedir.

yeni porsche black edition fiyatları

Bir önceki araba yazımızda Toyota Mayıs Kampanyaları isimli yazımızda toyota faiz oranları, toyota yaris ve yeni yaris hibrit gibi konular hakkında bilgiler yer alıyor.