Petrol Ofisi Automatic Önemli Bilgiler

Petrol Ofisi Automatic Önemli Bilgiler

petrol-ofisi-automatic-onemli-bilgiler

Petrol Ofisi Automatic önemli bilgiler bu sistem aracılığı ile her defasında istasyondan yakıt alımlarında ödeme yapılmak zorunda veya fatura çıkartma zorunluluğu kalmamaktadır. Özellikle şirketlerin yapısına uygun olan sistem sayesinde şirket araçlarının ne zaman nereden yakıt aldığını kaç kilometre yol yaptığını hangi noktalara uğradığını sistem aracılığı işe kayıt altına alması sağlanmaktadır. Petrol Ofisi automatic önemli bilgiler olarak en başta nasıl bir sistem olduğunu anlamak gerekmektedir. Mevcut olan araçlara takılan araç kimlik ünitesi bu işlemin kilit noktasını oluşturmaktadır. Aracın tüm bilgilerini içeren bu ünite çalışması ile akaryakıt dolumu yapılacağı sırada pompaya yanaşan araca akaryakıt dolumu yapacak olan kişinin pompanın akaryakıt tabancasını araca temas ettirmesi ile birlikte sistem devreye girerek araç bilgileri işleme alınmaktadır.

Akaryakıt dolumu yapan aracın tüm bilgilerini pompa tabancası ile petrol ofisi otomasyon sistemine aktaran sistem sayesinde o ana aracın durumu hakkında tüm bilgiler istasyon bilgisayarına aktarılmaktadır. Petrol Ofisi automatic önemli bilgiler bu konuda ünitenin işleme başlaması sayesinde araç kimlik tanıma ünitesi monteli olan aracın bilgileri automatic sistemi olan petrol ofisi istasyonundaki otomasyon ile eşleşerek pompadan akaryakıt almaya başlaması ile bilgi aktarımı başlamaktadır. Bu işlemin asıl kilit noktası akaryakıt tabancasının aracın depo kapağı açılarak dolum için depodaki hazneye yerleştirilmesi bağlantının sağlanmasına yeterli olmaktadır. Bu işlem sayesinde haberleşme başlamaktadır.

Akaryakıt dolum işleminden sonra başlayan işlemler;

petrol-ofisi-automatic-onemli-bilgiler-1

• Alınan akaryakıtın miktarı

• Alınan akaryakıtın birim fiyatı

• Alınan akara yakıtın yada ürünün cinsi

• Alınan akaryakıtın tarihi

• Alınan akaryakıtın saati

• Akaryakıt alan aracın plakası

• Akaryakıt alan aracın kilometresi Gibi tüm bilgiler işlem sırasında ve bitiminde petrol ofisinde bulunan bilgi işlem kontrol ünitesi hafızasına işlenmektedir.

Petrol Ofisi automatic önemli bilgiler istasyona gelen araç bilgileri tabancanın araca takılması ile petrol ofisi bilgi işlem ünitesine işlenmesi sonucunda onay verilmesi sonucu dolum başlamaktadır. Aksi takdirde işlem başlamayacağı için herhangi bir akaryakıt alınamamakla birlikte bilgi alış verişi de gerçekleşmektedir. İşlem onay aldıktan sonra alınan tüm bilgiler istasyonda bulunan yazıcıya aktarılarak fatura ve bilgi fişi basılarak sürücüye bilgi amaçlı verilmektedir. Petrol Ofisi automatic önemli bilgiler bu tür işlemlerin sürücülerin işini hızlandırmasının yanında pompa görevlilerinin de daha seri dolum yapmalarına olanak sağlamaktadır. Automatic sitem sayesinde Türkiye olarak en geniş akaryakıt istasyonuna sahip petrol ofisi istasyonlarından tüm ünite takılmış olan araçlar istedikleri anda herhangi bir ödeme yapmaksızın akaryakıt dolumu yapmaktadırlar.

Petrol Ofisi automatic önemli bilgiler sayesinde şirketinize ait araçların 7/24 kontrollerini bu sistem sayesinde yaparak ; Ani hızlanma yaptıkları anları Yavaşlama ve savrulma gibi ani hareketlerin oluşumunu Ani frenleme yapılıp yapılmadığını Rölantide uzun süre çalışma yapma durumunu Yüksek hızda veya hız limitleri dışında kullanımlar Gibi olumsuzluklar anında tespit edilerek sürücülerini uyarma imkânı bulabilirsiniz. Bu tür davranışların engellenmesi sayesinde yakıt tasarrufu sağlayarak avantaj elde etmiş olursunuz

Bir önceki araba yazımızda Az Yakan Araba Modelleri isimli yazımızda Az Yakan Araba Modelleri, Az Yakan Arabalar ve Az Yakan Araçlar gibi konular hakkında bilgiler yer alıyor.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Coin master free spin coin master free spins