Otomobiller İçin Kar Paleti Fiyatları

Otomobiller İçin Kar Paleti Fiyatları

Olumsuz hava koşulları olarak tabir edilen kar yağışı, buzlanma ve aşırı sıcaklık düşüşü gibi durumlarda yolculuğa çıkmak zorunda olan kişilerin mutlaka yanlarında güvenli bir seyahat için gerekli olan ekipmanlara sahip olmaları gerekiyor. Özellikle bu ekipmanlar arasında kar zinciri veya kar paletinin yer alması gerekmektedir. Buna ek olarak yol tutuşu ve frenleme gücü için kesinlikle kar lastiğine sahip olunması gerekir.

Kar paleti kullanımı son zamanlarda giderek artış göstermektedir. Kısa bir süre önce kullanıma sunulmasına rağmen büyük bir ilgi gören kar paletlerinin kar zincirlerine göre oldukça avantajlı olduğu görülüyor. İlk göze çarpan avantajlardan birisi kullanım pratikliğidir. Kar paleti takılması kar zincirlerine göre oldukça kolay olmakla birlikte sürücülere büyük oranda zaman kazandırabilmektedir.

Sistem sabit bir parça üzerinde üretildiği için tek bir hareketle jant üzerinden lastiğinize kar paletini takabilirsiniz. Kar paleti fiyatları ise ortalama olarak 150 TL civarında satılmaktadır. Kar zincirlerine göre daha pahalı olduğu görülen paletlerin de farklı marka ve çeşitleri bulunmaktadır.

Özellikle sürekli olarak olumsuz yol koşullarının devam etmediği yolculuklarınızda kar paletinin tercih edilmesi son derece doğru bir seçenek olacaktır. Normal yola girildiği anda ortalama 3 dakika gibi kısa bir sürede paletinizi sökebilir ve yolunuza devam edebilirsiniz.

kar paleti nasıl takılır

Bir önceki araba yazımızda Kilometre Düşürmek Artık Suç isimli yazımızda Araç kilometresi sıfırlama ve ayıplı mal satışı gibi konular hakkında bilgiler yer alıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.