Otomobil Reklam Müzikleri

Otomobil Reklam Müzikleri

otomobil-reklam-muzikleri-1

Otomobil reklam müzikleri konusunda söylenen bir çok söz ve araştırma sonuçları vardır. Müzik bilindiği gibi evrensel bir dil olarak herkesin üzerinde bıraktığı etki aynı olmaktadır. Her müziğin her insan üzerinde gerçek bir etkileşimi ve hissedilme oranı farklı olsa da sonuç itibari ile etkileşimler aynıdır. Daha önce bir müzik eşliğinde yapılmış dans bile yıllar sonra karşılaşıldığında müziğin ritmi her iki kişi tarafından da hissedilir ve hatırlanır. Otomobil Reklam Müzikleri aynı felsefe ile belirlenerek reklamlarla birlikte ritimler kullanılmaktadır. Çünkü gerçek bilinen bir etkileşim vardır. Bir reklamdan hatırlanan bir müzikalle bir reklamın müziğinden hatırlanan objeler ve markalar arasında ince bir çizgi mevcuttur. İşte buradan hareketle Otomobil Reklam Müzikleri arabaların kullanıcıları ve tüketici pozisyonundaki otomobil meraklılarının akıllarında otomobil markalarının yer etmesi müzik nerede dinlenirse dinlensin çağrışım yaptıracağı hatırlanacak markada reklam müziği ile tanıtılmış olan arabanın markası ve özellikleri olacaktır.

Otomobil Reklam Müzikleri reklam sektöründe ilerleme sağlamış olan reklam ajansı sahibi Global Kreatif direktörü James Cheung’un da belirtiği gibi ‘’ bir reklamdan hatırladığınız müzikle, bir reklamın oluşumunda kullanılan müziğinden hatırladığınız markanın arasında çok ince bir çizgi bulunmaktadır. Fikirler herkesin anlayabileceği tarzda evrensel bir dil olmaktadır. Müzik, herkes tarafından hissedilebilen evrensel bir dildir.’’ Burada anlatılmak istenen gibi Otomobil Reklam Müzikleri nasıl müzik evrensel bir dil olarak kullanılmakta ise ve herkes tarafından hissedilebiliyorsa ve dünya markaları Türkiye piyasasında nasıl ki ürünlerini ve markalarını görücüye çıkarıyorlarsa işte tam bu noktada devreye evrensel dil olan müzik giriyor. Müziğin başka bir ortamda dinlenmesi durumunda ilk akla gelen arabanın ani dönüşleri ve dikkat çekici akılda kalıcı detayları hatırlanmaktadır.

otomobil-reklam-muzikleri

Otomobil Reklam Müzikleri insanlar üzerinde sürekli hissedilebilen duygusal etkiler bırakması bu konuda kullanımı ile yakından ilişkili olmaktadır. Duygusal izlerin bırakıldığı müziklerde kullanılan markaların belirgin özellikleri sıça rastlanan reklamlarda tekrarlaması ve bir anda ortadan yok olması müzik yalnız çaldığı anlarda işte o an gözler reklamlarda yer alan ürünü ve markayı aramaktadır. İşte müziğin bu kalıcı etkisi ile özellikle son günlerde Fiat tarafından kullanılan Otomobil Reklam Müzikleri dünya sıralamalarında ilk sıralarda yer alan ve sıkça dinlenen müziklerden seçilmesi ile konuya ne kadar önem verdikleri anlaşılmaktadır.

Otomobil Reklam Müzikleri özellikle bir senaryo veya hikaye ile birleştirilerek reklamlarda kullanılmakta ve insanların aynı zamanda işlenen konu üzerinde ağırlık vermeleri reklamda oynayan aslında baş rol kahramanı olan araba markasının daha sonra müzik tek başına çalındığında hikayesi hatırlanarak akılda kalıcılığı arttırılmaktadır. Burada yapılması gereken en önemli hususlardan birisi Otomobil Reklam Müzikleri konusunda seçilecek müziğin doğru müzik olması ve akılda kalıcılığı konusunda detaylı araştırmaların yapılmış olması gerekirken doğru müzik kullanımı ile reklamların daha fazla dikkat çekmesi sağlanırken işlenen konuların ve hikayelerin zamanın şartlarına uyum gösteren tarzda olması gerekmektedir. Bir köy ortamında hiç alakasız müzik eşliğinde Citroen reklamı yaparsanız sadece gülünç hali ile akıllarda kalıcı olacaktır.

Bir önceki araba yazımız olan Lada 2017 Almadan Önce Mutlaka oku isimli yazımızı da okumanızı öneriyoruz.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Coin master free spin coin master free spins