Otomobil Kullanmak Yasaklanacak

Her geçen gün insanları şaşırtmayı başaran teknolojik gelişmelerle şimdilerde ise otomobil sektörüne damga vurmaya hazırlanıyorlar. Uzun yıllardan beri otomobil üreticilerinin sadece araç üretmedikleri ve gelecekteki araçlar için sürekli olarak yeni teknolojiler peşinde oldukları bilinmektedir.

Elektrikli otomobil üreticilerinin lideri konumunda yer alan Tesla firması tarafından yapılan açıklamalarda yakın bir gelecekte geleneksel otomobillerin trafiğe çıkmaları yasaklanabilir iddiasında bulundu. Bilindiği üzere Tesla son çıkardığı modelinde oto pilot teknolojisini kullanmıştı. Bu teknolojiyle birlikte araç otomatik şerit değiştirebiliyor ve bunun yanı sıra kendi kendine park edebiliyor.

sürücüsüz otomobiller

Her gün meydana gelen trafik kazalarında birçok kişinin hayatını kaybettiği günümüz trafiğinde insanların araç kullanmalarının son derece tehlikeli olduğuna dikkat çekilmektedir. Sürücüsüz araçların testlerinde oldukça başarılı sonuçlar elde edilmekte ve bu teknoloji sayesinde trafik kazalarının tarihe karışacağını söyleyebiliriz.

Tüm bunların yanı sıra birçok kişiye göre araba kullanmak bir çeşit hobi olarak görülmektedir. Yukarıda belirtilen gelişmelerin gerçekleşmesi durumunda araba kullanmanın bir spor dalı olarak görülebileceği söylenebilir.

sürücüsüz araç teknolojisi

Bir önceki araba yazımızda 2015 Fiat Linea Fiyatı ve İncelemesi isimli yazımızda 2015 sıfır fiat linea, fiat linea fiyat listesi ve fiat linea kullanıcı yorumları gibi konular hakkında bilgiler yer alıyor.