Opel Mokka X ve Toyota C-HR Modellerinin Özellikleri

Opel Mokka X ve Toyota C-HR Modellerinin Özellikleri

 

 

Paris oto fuarında görücüye çıkan otomobillerin özellikleri burada. Alman devi Opel ile Japon devi Toyota’dan iki yeni model tanıtıldı. İşte OPEL MOKKA X ve TOYOTA C-HR modellerinin özellikleri… Opel ilk B serisi SUV model aracı olan Mokka’yı 2012’de piyasaya sürmüştü. Yenilenen Mokka X, markada yeni bir dönemi başlattı. Yeni Opel Mokka X, Ekim ayında Türkiye pazarına da giriş yapacal. Gövde tasarımı hem klasik ve şık hem sportif. Havalı SUV modellerinden yeni Mokka X Crossover gövdeyi de andırıyor. Enjoy, Excellence ve Design donanım dereceleri ile satılacak. Benzinli ve dizel motorları 1.4 ve 1.6 lt yakıt sistemli. Benzinli Mokka X’in fiyatı 73.600 TL, dizel Mokka X’in fiyatı 88.600 TL’den başlayacak. Eğer aracınız 4×4 çekiş sistemine sahip olsun isterseniz 6 ila 10 bin arasında fiyat farkını gözden çıkarmanız gerekecek.

Son hali fuarda tanıtılan Toyoya C-HR, Türkiye’de üretilecek. Mart ayında teknik özellikleri ile tasarım bilgileri açıklanmıştı. C sınıfı Crossover aracın tamamı göründü. Üretimi Sakarya tesislerinde 9 Kasım’da başlayacak olan Toyota C-HR, Türkiye’de üretilecek ilk crossover ve hibrit araç olacak. Bunun için üretim tesislerinin sayısı artırılacak. Hem elektrikli bir araç modeli hem de yüksek kapasite sunan 1.2 litrelik turbo benzinli motoru ile bu araç çok kullanışlı. Yeni hibrit motoru 122 ps beygir gücü üretiyor. Etkin performans ile yüksek verimlilik yeni hibrit kullanıcılarını bekliyor. Dinamik tasarıma sahip. SUV konforu ve dinamik hatchback kullanım hissini aynı anda yaşatıyor. Şehrin dinamiğine uyumlu. Üstelik Elektrikli araçlara Ötv. indirimi de geliyor.

Opel Mokka X ve Toyota C-HR Modellerinin Özellikleri Resimleri

Bir önceki araba yazımızda Geniş Araçlar Neden Tercih Edilir isimli yazımızda Geniş Araç Modelleri, Geniş Araç Tercihi ve Geniş Araçlar gibi konular hakkında bilgiler yer alıyor.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Coin master free spin coin master free spins