Opel Astra Yeni Motor Seçeneği: 1.4 Direk Enjeksiyonlu Turbo Motor

Yakıt tüketimi ve motorlu taşıtlar vergisinden dolayı son yıllarda düşük hacimli motorların ağırlıklı olarak tercih edildiği görülüyor. Düşük yakıt tüketim değerleriyle dikkatleri çeken Opel markası da modellerinde bu motorları tercih etmektedir.

Bilindiği üzere Opel Adam ve Corsa modellerinde 1.0 litre hacminde 3 silindirli motor kullanılmaktadır. Yeni Opel Astra modeli için ise firma tarafından yeni geliştirilen ve 1.0 litre 3 silindirli motorun büyük kardeşi olarak tanımlanan 1.4 litre hacminde direk enjeksiyonlu turbo motor kullanılacaktır.

1.4 litre Ecotec motor adıyla karşımıza çıkacak olan yeni seçeneğin 2016 Opel Astra modelinde kullanılacağı belirtiliyor. Üretiminde sadece alüminyum kullanılan motor 2 farklı güç seçeneğine sahip olacak. 125 ve 150 hp güç seçenekleriyle Opel Astra için sunulacak olan motorla birlikte ayrıca start and stop sistemi de sunulacak.

Yakıt tüketimini düşürmek için birçok teknolojinin yer alacağı Opel Astra’nın yeni motoruyla birlikte ortalama 4.9 litre tüketim değerine sahip olacağı belirtiliyor. Ülkemizde yüksek satış rakamlarına ulaşılan Opel Astra modelinde 1.4 litrelik yeni motor seçeneğiyle satışların daha da artacağını rahatlıkla söyleyebiliriz.

yeni astra 1.4 turbo

Bir önceki araba yazımızda Skoda Haziran Ayı Kampanyası isimli yazımızda 2015 skoda kampanyaları, haziran skoda kampanyası ve skoda octavia kampanyası gibi konular hakkında bilgiler yer alıyor.