Opel Astra Sedan 1.6 İncelemesi

Opel Astra Sedan 1.6 İncelemesi

Ülkemiz genelinde sedan modellerin daha çok tutulduğu açık ve net bir şekilde görülmektedir. Bu sebepten dolayı da firmaların sedan modellere ağırlık verdiği dikkatlerden kaçmıyor. Ayrıca sedan kasa şekliyle birlikte sınıf olarak da C sınıfının daha fazla satıldığı da görülüyor. Otomobil devi Opel firmasının Astra modeline bakılacak olduğunda hem C sınıfında hem de sedan olduğu dikkatlerden kaçmamaktadır.

Türkiye’de uzun yıllardan beri yüksek satış rakamlarına ulaşan Astra modeli yeni modeliyle de aynı başarıları elde etmeyi amaçlamaktadır. 2014 yeni Opel sedan modeli dış tasarımdan itibaren kendine çekmeyi başarmaktadır. Özellikle aracın ön ızgara bölgesinde kullanılan krom detaylar modele ayrı bir hava katmıştır. Modelin genel anlamda oval çizgilerden meydana geldiği görülüyor. Bu tasarım araca modern bir görünüm kazandırmış.

İç mekan konusunda da özgünlüğüyle kendini kanıtlayan Opel, Astra modelinde önceki modellerle benzer bir tasarım kullanmış. Malzeme seçeneğinin değiştiği bölgeler dışında belirgin farklılıklar bulunmamaktadır. Diğer modellerde olduğu gibi karşımıza dolu bir ön konsol çıkmaktadır.

Yeni Opel sedan dizel 1.6 litre hacmindeki motoruyla güç konusundaki beklentileri tam anlamıyla karşılamaktadır. Alt devirlerde ve üst devirlerde gerekli olan güç eksiksiz olarak sağlanmaktadır. 2014 Astra dizel yakıt tüketimi fabrika verilerinde 3.9 litre olarak belirtilse de yapılan testlerde bu değerin 6 litreye yaklaştığı rahatlıkla söylenebilir.

yeni opel sedan 1.6 fiyatı

Araç sahip olduğu teknolojik donanımları, güçlü ve ekonomik motoru ile herkes tarafından rahatlıkla tercih edilebilmektedir.

Bir önceki araba yazımızda Hyundai Santa Fe İncelemesi isimli yazımızda Hyundai Santa Fe 2.0 VGT ve Yeni Santa Fe yakıt tüketimi gibi konular hakkında bilgiler yer alıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.