Opel Astra 1.6 CDTI İnceleme

Opel Astra 1.6 CDTI İnceleme

Uzun yıllardır ülkemizde aktif olarak otomobil sektöründe faaliyet gösteren ve son derece yüksek satış rakamlarına ulaşan modelleriyle otomobil severlerin büyük beğenisini kazanan Opel, efsane sayılabilecek Astra modelini üretmeye devam etmektedir.

Yeni Astra 1.6 cdti modelinde değişen far grubu, ızgara tasarımı ve kullanılan krom malzeme aracı oldukça çekici bir hale getirmiştir. Yumuşak hatlara sahip aracın son derece spor bir görünüme sahip olduğu da söylenebilmektedir. Ayrıca dış tasarım konusunda müşterilerin seçimine bırakılan beş farklı modelde jant seçeneği de bulunmaktadır.

Opel kullanıcılarının alışmış olduğu kokpit ve iç mekan tasarımı bu model de karşılarına çıkmaktadır. Fakat malzeme kalitesinin yükselmesi dikkatlerden kaçmamaktadır. Müzik sistemi ilk olarak karışık gibi gelse de zamanla alışılabilmektedir. Ayrıca kontrolün direksiyon üzerinden de yapılabilmesi büyük bir kolaylık sağlamaktadır.

Euro 6 kapsamında üretilen Opel Astra motoru çevreci olarak kabul edilmektedir. Astra 1.6 motor seçenekleri 110 ve 136 olarak ikiye ayrılmaktadır. Performans açısından beklentileri karşılayan model 10.3 saniyede 100 km hıza ulaşabiliyor.

Her konuda tercih edilebilecek olan Astra 1.6 yakıt tüketimi konusunda ise 3.9 litrelik fabrika verisine göre oldukça cimri olduğu söylenebilmektedir.

yeni astra 1.6 fiyatları

Bir önceki araba yazımızda 2014 Yeni Kia Rio İncelemesi isimli yazımızda 2014 Kia Rio HB, 2014 Kia Rio hb fiyatı ve yeni Kia Rio hb gibi konular hakkında bilgiler yer alıyor.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Coin master free spin coin master free spins