Ön Cama Su Kaydırıcı Uygulanması

Gelişen teknolojiyle birlikte insanlara birçok konuda kolaylık ve pratiklik sağlayan ürünler ortaya çıkmaktadır. Tüm sektörlerde olduğu gibi otomotiv sektöründe de her gün yeni bir gelişmenin yaşandığını çok açık ve net bir şekilde görüyoruz.

Otomotiv sektörü içerisinde ortaya çıkarılan yeniliklerin büyük bir bölümünün özellikle güvenlikle ilgili olduğu dikkatlerden kaçmıyor.

Sürücülerin çok daha iyi bildiği üzere özellikle kış aylarında yağmur ve kar yağışı durumunda zaman zaman sileceklerin yetişemediği ve görüş mesafesinin 1 metreye kadar düşebildiği anlar yaşanmaktadır.

Her ne kadar silecek teknolojisi geliştirilmiş olsa da yoğun yağışlarda etkisiz kalabilmektedir. Bu gibi durumlarda sürüş güvenliğinin riske atılmaması için yeni bir uygulama ortaya çıkarılmıştır.

Yeni çıkarılan uygulamada araçların ön camlarına özel bir kaplama yapılmaktadır. Bu kaplama sayesinde cam üzerine düşen yağmur taneleri direk olarak parçalanmakta ve yağmur suyunun cam üzerinde birikmesi engellenmektedir.

Belirli limitlere kadar yağışlı havalarda hiç bir şekilde silecek kullanılmadan seyahat edilebilen bu uygulamada yoğun yağışların yaşanması durumunda da minimum silecek kullanımı ihtiyacıyla yağmur suyu ön camdan uzaklaştırılmaktadır.

On cam üzerine uygulanan kaplama sezonluk bir ürün olduğundan dolayı her yıl düzenli olarak değiştirilmesi gerekir. Uygulama süresi ise ortalama yarım saat ile 1 saat arasında değişmektedir.

ön cam su kaydırıcı

Bir önceki araba yazımızda Arabada Sigara Kokusunu Giderme Yöntemleri isimli yazımızda arabada sigara, sigara kokusu çıkarma ve sigara kokusu giderici gibi konular hakkında bilgiler yer alıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.