Nissan X-Trail 1.6 İncelemesi

Nissan X-Trail 1.6 İncelemesi

Nissan Qashqai modelinin kardeşi olarak görülen X-Trail modeli yeni modeliyle karşımıza çıkıyor. İncelememize konu olan X-Trail Platinium Premium Pack tasarımında bir önceki modeline göre daha keskin hatlara sahip olduğu görülüyor. Ön kısımda ise Qashqai modeliyle büyük benzerliklerin olduğu ortaya çıkmaktadır. Araç diğer modellerinde de olduğu gibi güçlü ve heybetli yapısını yeni modelinde de koruyarak devam ettirmektedir. Aracın arazi özelliği ise gövde de kullanılan çıtalarla ortaya çıkarılmış.

Aracın iç tasarımında ise ferah bir ortam yaratmak adına döşeme seçeneğinin açık renklerden yana kullanıldığı görülüyor. Konsol tasarımında ise iki farklı rengin kullanılması sayesinde araca hoş bir hava katıldığı söylenebilir. Araçta multimedya sistemi ve diğer donanımlar konsolda bulunan ekranla kolaylıkla kontrol edilebiliyor.

Nissan ülkemize özel olarak X Trail 1.6 dizel motorunu satışa sunmuştur. Renault iş birliğiyle üretilen güç ünitesi 130 gb değerinde güç üretebiliyor. X-Tronic şanzıman sistemiyle güç aktarılmasıyla birlikte 100 kilometre hıza 11,4 saniyede çıkılıyor. Fabrikadan alınan verilere göre Nissan X-Trail yakıt tüketimi ortalama 5.1 litre olarak belirtilmektedir.  Ayrıca aracın güvenli hale getirilmesi için hem iç hem de dış donanımlarda yeni teknolojilerin kullanıldığı da görülmektedir.

x trail 1.6 dizel fiyatı

Bir önceki araba yazımızda AUDI RS Q3 İncelemesi isimli yazımızda AUDI RS Q3 fiyatı, Yeni Audi RS Q3 2.5 ve Yeni RS Q3 gibi konular hakkında bilgiler yer alıyor.