Nissan Juke 600 Beygirlik Modeli

Nissan markasının en çok önem verdiği modeli olan Juke için yeni bir çalışmanın yapıldığı görülüyor. Özellikle tasarım açısından eşi benzerine rastlanmayan Nissan Juke modelinin kendine has bir dış tasarımı vardır. Goodwood Festivali kapsamında tanıtımı yapılacak olan yeni Nissan Juke modeli 600 HP güç üretmesiyle dikkatleri üzerine çekmektedir.

Nissan Juke 3.8 Litre V6 Güç Ünitesi

600 beygir güç üretecek olan Nissan Juke modelinde Nissan GT-R Nismo modelinde yer alan çift turbolu motorun kullanılacağı görülüyor. Bu motor V6 teknolojisine sahip 3.8 litre hacmindeki benzinli motordur. Aracın teknik detayları henüz gizli tutulmuş olsa da bu modelden önce tanıtımı yapılan Nissan Juke-R modelinde 545 HP güç üretiminde bulunan motor yer almasına rağmen aracın 0’dan 100 kilometre hıza sadece 3.0 saniyede çıkabilmesi yeni modelle ilgili de ipuçlarını ortaya koymaktadır.

Tasarımından da aracın performans odaklı olarak dizayn edildiği çok açık ve net bir şekilde görülmektedir. İlk bakışta oldukça geniş hava girişleri, yeni karbon fiber esaslı tamponlar, yenilenen egzoz sistemi dikkatleri çekmekte olup aracın ne derece güçlü olduğu konusunda fikir vermektedir.

Firma tarafından her hangi bir açıklama yapılmasa da bu modelin de Nissan Juke-R modelinde olduğu gibi sınırlı sayıda üretileceği düşünülmektedir.

nissan juke-r incelemesi

Bir önceki araba yazımızda Jeep Haziran 2015 Kampanyası isimli yazımızda 2015 jeep kampanyası, jeep haziran kampanyası ve jeep kredi faiz oranları gibi konular hakkında bilgiler yer alıyor.