MTV Son Ödeme Tarihi Ne Zaman?

MTV Son Ödeme Tarihi Ne Zaman?

Araç sahiplerinin her yıl ödemek zorunda olduğu motorlu taşıtlar vergisinin son ödeme tarihi yaklaştı. 2015 yılına girmemizle birlikte birçok alanda olduğu gibi motorlu taşıtlar vergisine de zam yapılmıştır. Motorlu taşıtlar vergisinin bu yıl artış oranı yüzde 10.11 olmuştur. Araç sahipleri ilk taksitlerini zamlı fiyat üzerinden yatıracaklar.

Motorlu taşıtlar vergisinin ilk taksiti için son ödeme tarihi 2 Şubat 2015’tir. Oldukça kısa bir zaman kala kişilerin unutmadan vergilerini ödemeleri tavsiye edilmektedir. Aksi taktirde mtv faiz oranları üzerinden ödemeniz gereken vergiye faiz uygulanmaktadır. Ayrıca yapılan yeniliklerle birlikte kredi kartıyla mtv ödeme işlemi de rahatlıkla yapılabilmektedir.

Bilindiği üzere her yıl MTV ödemeleri iki taksitle yapılmaktadır. İlk taksit Şubat ayında ödenirken MTV ikinci taksit ödemesi Temmuz ayında yapılacaktır. Yeni model yani 1 – 3 yaş arasındaki otomobillerin MTV tutarları 1300 motor hacmine kadar 591 TL’dir. Bu özellikleri taşıyan araçlara sahip olan kişilerin 2 Şubat tarihine kadar 295.5 TL ödemeleri gerekmektedir.

mtv son günü ne zaman

Bir önceki araba yazımızda 3 Taksitle Araç Sahibi Olun isimli yazımızda Alfa Romeo Giulietta ve Giulietta taksit kampanyası gibi konular hakkında bilgiler yer alıyor.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Coin master free spin coin master free spins