Mercedes Benz Türk Kuruluş Yıldönümü

Mercedes Benz Türk Kuruluş Yıldönümü

Mercedes Benz Türk Kuruluş Yıldönümü şerefine 50 start-up’a 500 bin TL destek verdi. Kuruluşunun 50. yıldönümü partisinde renkli anlar yaşandı. Düzenlenen yarışmada katılımcılar büyük ödül kazandı. 1967 yılında Otomarsan adıyla kurulan Mercedes-Benz Türk, 1 milyon Euro’luk yatırımlarıyla en büyük yabancı sermayeli şirketlerimizden. 50 startup yarışma jürisi tarafından belirlendi ve 500 bin tL ödülün sahibi oldu. Akıllı projeler kazandı. Mobil platform Scode projesi Kadir Can Kırkoyun’a aitti. Kodlama dersine taban oluşturacak oyunlaştırılmış Scode projesi kazananlardan oldu.

Başka bir yarışmacının akıllı kumaş projesi, bir diğerinin atık toplama süreçlerinde akıllı çözümler projesi ilk 3’e girdi. 59 ilden toplam 680 başvuru alan Mercedes Türk projesi yenilikçi fikirleri destekledi. 50 start-up projesinin 19’u akıllı şehir kurmak üzerineydi. Akıllı şehir uygulamaları kadar sağlık projeleri, çevre – eğitim projeleri ve engelli erişimi projeleri de takdir gördü. Mercedes Benz Türk Kuruluş Yıldönümü özel yarışmasında öne çıkan temalar arasında enerji, sürdürülebilir tarım ve ulaşım da vardır. İş sağlığı ve güvenliği, istihdam, çevre, geri dönüşüm, çalışma hakları, toplumsal cinsiyet konularına da yer verildi.

Girişimciler yarışmaya ‘www.startup50mbt.com’ adresinden başvurdu. 15-67 yaş arasındaki katılımcıların girişimcilik projeleri ödül aldı. Yarışmanın en genç kazananı 17 yaşındaki Kadir Kırkoyun oldu. 21 girişimci 20’li yaşlardaydı. 59 ilden 7’si kazanan 50 start up arasında yer aldı. 33’ü İstanbul’dan çıktı. Ankara’dan 9, İzmir’den 4 kazanan çıkarken birer kazanan Mersin, Tekirdağ, Tokat ve Yalova’dan çıktı. 50 start up’tan 18’i daha önce destek almamıştı. İlk 7 sırada yer alanlar 20 bin TL, 40 proje 5.250 TL hibe parası kazandı. Mercedes Benz Türk Kuruluş Yıldönümü törenine ve yarışmasına ödül anına Türk direktörler de katıldı. Markanın ve Türk pazarına giren işin hikayesi anlatıldı.

Bu tür projelere katılacak girişimciler genellikle Mercedes-Benz Türk’ün kapısını çalıyor. Hayatı kolaylaştıran çözümlere para ödülü vererek kaliteli iş yaptıklarını bir kez daha kanıtlıyor M. Benz Türk ailesi. Konu Mercedes olunca bir iki spor otomobil modelinden de kısaca bahsedelim isterseniz. Yeni SL cabrio üstü açık spor otomobiller ailesinden. 65lt yakıt deposu ile ortalama yakıt tüketimi 7.7lt. AMG GT tek kapılı müthiş tasarımda bir coupe spor otomobili. 65lt yakıt deposu bulunuyor. Ortalama yakıt tüketimi 9.3lt. Arkadan itişli araç, 4 saniyede 0-100 km arasına çıkabiliyor. Mercedes Benz otomobillerini bir başka makalemizde inceleyeceğiz.

Bir önceki araba yazımızda Yeni Honda Civic Hatchback isimli yazımızda Yeni Honda Civic Hatchback gibi konular hakkında bilgiler yer alıyor.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Coin master free spin coin master free spins