Mercedes-Benz CLA180 İncelemesi

Mercedes-Benz CLA180 İncelemesi

Mercedes’in birçok modelinden de alışkın olduğumuz büyük Mercedes logosu CLA180’de de ön ızgara üzerindeki yerini almış. Ayrıca ön ızgara tasarımının A serisi modellerle büyük bir benzerlik taşıdığı görülmektedir. Aracın önünden başlayarak geriye doğru giden keskin çizgiler ise araca hırçın bir görünüm kazandırmış. Tüm bu ayrıntılarla araç hem hırçın hem de bir o kadar sportif görülmektedir.

Ön ızgara tasarımında olduğu gibi Yeni CLA180 modelinin iç mekanında da A serisi modellerden benzerliklerle karşılaşıyoruz. Konsolda bulunan ekran üzerinden hem yol bilgisayarı verilerine ulaşabilmekte hem de müzik sistemi kontrol edilebilmektedir. Ayrıca aracı geri vitese aldığınızda geri görüş kamerası etkin hale gelmektedir.

Mercedes CLA 180 1.5 litrelik motor hacmiyle karşımıza çıkıyor. 109 PS güç üretimi yapabilen bu güç ünitesinde 7 ileri otomatik şanzıman sistemi bulunuyor. Araç 100 kilometre hıza 11.9 saniyede ulaşabilmekte ve maksimum hız değeri ise 205 km/h olarak belirtilmektedir. Yeni CLA180 yakıt tüketim değeri fabrika verilerinde 5.1 litre olarak verilse de yapılan testlerde ortalama 6.2 litre tüketim gerçekleştiği görülmüştür. Dizel yakıtın ekonomikliğini ve performansını en iyi şekilde hissedeceğiniz bu aracı rahatlıkla tercih edebilirsiniz.

mercedes cla180 fiyatı

Bir önceki araba yazımızda Sadece Şehir İçi Kullanımlar İçin Tasarlandı isimli yazımızda En ucuz elektrikli araç ve Küçük elektrikli araba gibi konular hakkında bilgiler yer alıyor.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Coin master free spin coin master free spins