Mercedes A 180 AMG İncelemesi

mercedes a180 amg fiyatları

Alman otomobil devi ve lüks otomobil üreticisi Mercedes markası ülkemizde birçok kişi tarafından tercih edilmektedir. Otomobil sektörünü yakından takip edenlerin çok daha iyi bileceği üzere Mercedes yakın bir zaman önce üretimini yaptığı modellerde benimsediği tasarım anlayışını tamamen değiştirdi. Tasarım konusundaki yeniliği A serisi modellerinde rahatlıkla görebilirsiniz.

Yeni Mercedes A 180 AMG hatchback kasa tipiyle hem klasik hem de sportif çizgileri üzerinde barındırmaktadır. Özellikle aracın dış tasarımında dikkatleri çeken aerodinamik yapı modele ayrı bir hava katmıştır.

İç mekanda ise Mercedes markasının kalitesi en iyi şekilde hissediliyor. Aracın iç donanımında teknolojinin sınırları zorlanmış bir şekilde karşımıza çıkıyor.

Teknik özelliklerine bakacak olursak aracta 1.6 litre hacminde benzinli motor yer almaktadır. Mercedes A180 AMG 1.6 modeli sahip olduğu güç unitesiyle 122 HP güç üretmektedir. Maksimum hız değeri 202 kilometre olan araç 0’dan 100 kilometre hıza 9.1 saniyede çıkabilmektedir.

Mercedes markası performans konusunda gösterdiği başarıyı yakıt tüketiminde de göstermektedir. A180 Amg yakıt tüketimi şehir içinde 7.3 litre şehir dışında ise 4.8 litredir.

Aracın günümüzdeki satış fiyatı ise 101.400 TL’dir.

yeni amg a180 hb yorumları

Bir önceki araba yazımızda Skoda Şubat Kampanyaları isimli yazımızda Skoda Şubat fırsatları gibi konular hakkında bilgiler yer alıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.