Mazda 1.6 Milyon Araca Geri Çağrıda Bulundu

Geçtiğimiz günlerde yayınlanan en az arıza yapma ihtimaline sahip araçlar arasında liderliğini koruyan Mazda markasına nazar değdiği düşünülüyor. Japonya merkezli dünya genelinde faaliyet gösteren otomobil üretim devi Mazda tarafından 1.6 milyon adet araca geri çağrıda bulunuldu. Yeni yapılan geri çağrıyla birlikte 2015 itibariyle geri çağrılan araç sayısı 2.02 milyon değerine ulaştı.

Mazda tarafından yapılan açıklamada geri çağrıda bulunulmasının sebebinin son derece riskli bir hata olduğu ve Mazda sahiplerinin geri çağrı mesajını dikkate almaları gerektiği konusunda uyarılarda bulunmaktadır. İlk açıklamalarda 1.6 milyon aracın hava yastığında arıza riskinin bulunduğu belirtilmiştir.

Mazda’nın yetkili servislerinde gerekli olan hava yastığı kontrolleri yapılacak olup gerekli görüldüğü taktirde ücretsiz bir şekilde değişimi yapılacaktır. Kesin olmamakla birlikte Mazda yetkilileri tarafından meydana gelen arızanın hava yastığı içerisindeki kimyasal tepkimeden dolayı ortaya çıktığı düşünülmektedir.

Şuan için hangi modellerde ve hangi yıllar arasında üretilen araçlarda hava yastığı arızasının bulunduğu konusunda açıklama yapılmadığı görülmektedir. Önümüzdeki günlerde firmadan yapılan açıklamalar doğrultusunda gerekli ayrıntıları sitemiz üzerinden takip edebilirsiniz.

mazda 1.6 milyon aracını niye geri çağırdı

Bir önceki araba yazımızda Kia Kampanyalı Satış Fiyatları - Haziran 2015 isimli yazımızda 2015 kia kampanya, kia haziran 2015 kampanya ve kia sportage kampanya gibi konular hakkında bilgiler yer alıyor.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Coin master free spin coin master free spins