Makyajlı Opel Mokka X Cenevre’de Tanıtıldı

Opel’in suv segmentinde sunduğu Mokka modelinin yeni versiyonu Cenevre Otomobil Fuarında tanıtıldı. Mokka X adı ile tanıtılan yeni suv modelin ön kısmında kanat şeklinde yatay ızgaralar mevcut. Mart ayının sonlarında Amerika’da satışa sunulacak olan yeni Mokka X ön ve arka farlar led aydınlatmalar kullanılarak tasarlanmış. 7 ve 8 inçlik multi medya cihazlarına sahip olacak olan yeni Mokka X’te  inçlik multi medya ve eğlence cihazı standart olarak sunulurken 8 inçlik olan opsiyonel olarak yer alacak.

 

Opel Mokka X
Opel Mokka X

Opel Mokka X Teknik Özellikleri 

Opel’in yeni suv Mokka X’te standart olarak şerit takip sistemi, çarpışma uyarı sistemi, trafik yoğunluğu yardım sistemi yer alacak. Makyajlanarak Mokka X ismi ile sunulan yeni modelde 1.4 litrelik doğrudan enjeksiyonlu turbo motor yer alacak.

 

Yeni Opel Mokka X
Yeni Opel Mokka X

150 hp güç üretecek olan 1.4 litrelik doğrudan enjeksiyonlu turbo motora sahip olacak olan yeni Opel Mokka X’te 6 ileri otomatik şanzıman yer alacak. Adaptif olarak 4 tekerlekten çekiş sisteminin yer aldığı yeni Opel Mokka X’te tork yoğunluğuna bağlı olarak tekerleklere güç gönderimi yapan sistem yer alacak. Yeni Mokka bu sistem ile motor gücünü zorlanmadığı zamanlarda yarı yarıya gönderirken zorlandığı zamanlarda boştaki tekerleklere daha yoğun olarak gönderecek.

Bir önceki araba yazımızda 2016 Volkswagen Golf Sportwagen Fiyatı Açıklandı isimli yazımızda Fiyatı, Golf Sportwagon ve Volkswagen gibi konular hakkında bilgiler yer alıyor.