Lada Xray İçin 1.8 Litre Motor Seçeneği

Lada’nın yeni Vesta modelinin satışa sunulmasının ardından satışa sunulacağı tahmin edilen Lada Xray SUV modeli hakkında yeni haberler ve gelişmeler ortaya çıkmaya devam ediyor.

Ekonomik satış fiyatlarıyla otomobil piyasasına tekrar iddialı bir giriş yapmayı planlayan Lada’nın ülkemiz başta olmak üzere birçok ülkede yüksek satış rakamlarına ulaşabileceği düşünülüyor.

Lada Xray Ne Zaman Çıkacak?

Lada Xray modelinin üretim sürecinde bir aksaklık meydana gelmemesi durumunda 2016 yılının Şubat ayında belirli ülkelerde satışa sunulacağı ifade ediliyor. Ülkemizin de ilk satışa sunulacak ülkeler arasında yer alacağı düşünülmektedir.

Lada Xray Motor Seçenekleri
Lada Xray Motor Seçenekleri

Lada Xray Motor Seçenekleri

Lada Xray modeliyle birlikte sunulacak motor seçeneklerinin Lada Vesta modeliyle aynı olacağı daha önce açıklanmıştı. Yeni gelen haberlerde ise Lada Vesta modelinde kullanılacak motorların yanı sıra Xray modelinde Nissan kaynaklı yeni bir motor seçeneğinin de daha sunulacağı belirtiliyor.

Nissan kaynaklı motorun 1.8 litre hacme sahip olacağı belirtilirken diğer teknik detayları hakkında her hangi bir bilgi verilmediği görülüyor. Yeni motor seçeneğinin haricinde Lada mühendisleri tarafından Lada Xray modeli için 4×4 çekiş sistemi üzerinde de çalışmaların yürütüldüğü belirtiliyor.

Lada Xray Türkiye
Lada Xray Türkiye

Bir önceki araba yazımızda Nissan Sonbahar Kampanyası 2015 isimli yazımızda Ekim Kampanya Nissan, Nissan ve Nissan Sonbahar Kampanya gibi konular hakkında bilgiler yer alıyor.