Lada Vesta Üretim Versiyonu ve Tüm Detayları

lada vesta ön tasarımı

Uzun zamandır otomotiv dünyasının gündeminde yer alan çok yakın bir zaman içerisinde Rusya başta olmak üzere dünyanın birçok yerinde satışa sunulacak olan Lada Vesta modelinin üretim versiyonuna ait görüntüler ortaya çıktı.

Lada Vesta Tasarım Detayları

Lada Vesta üretim versiyonunu göz önüne aldığımızda konsept olarak çıkarılan Vesta modeliyle birebir aynı olduğu dikkatlerden kaçmıyor. Özellikle aracın satışa sunulacak olan fiyat aralığı düşünüldüğünde oldukça modern ve dikkat çekici bir modelin ortaya çıkarıldığını söylemek yanlış olmayacaktır.

lada vesta arka tasarım

Araca önden bakıldığında özellikle far grubunun Vesta’ya hırçın bir görünüm kazandırdığını söyleyebiliriz. X konsept adı verilen tasarım anlayışına uygun olarak üretilen modelin bu detayı ise sis farları çevresinde verilen detayda net olarak görülmektedir.

Vesta modeline arkadan bakıldığında ise ön tasarımda da olduğu gibi kullanılan far grubu tasarımıyla birlikte modern bir görünüm ortaya çıkarıldığı görülmektedir.

lada vesta iç mekanı

Lada Vesta Motor Seçenekleri

Eylül ayı itibariyle seri üretime alınacak olan araç için ilk aşamada 1.6 litrelik benzinli motor seçeneğiyle satışa sunulacağı belirtilirken ilerleyen dönemlerde farklı motor seçeneklerinin sunulup sunulmayacağı konusunda ise her hangi bir açıklama yapılmamaktadır.

lada vesta motor seçenekleri

Bir önceki araba yazımızda Lada Vesta Üretim Versiyonu Görüntüleri Ortaya Çıktı isimli yazımızda lada vesta, lada vesta fiyatı ve gibi konular hakkında bilgiler yer alıyor.

Pin It

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir