Lada Vesta Detaylı İncelemesi ve Tüm Özellikleri

lada vesta üretim versiyonu

Rus otomobil devi Lada, uzun bir süreden beri Vesta başta olmak üzere yeni modeller üzerinde çalışmalarına devam ediyor.

Geçtiğimiz aylarda ilk olarak konsept olarak karşımıza çıkan Lada Vesta modeli için seri üretime geçmek için her şeyin hazır olduğu belirtiliyor.

Özellikle satış fiyatıyla dikkatleri üzerine çekeceği düşünülen Lada Vesta modelinin geçtiğimiz günlerde üretim versiyonu basına sızdırıldı.

Lada Vesta Tasarım Özellikleri

Lada Vesta modelinin üretim versiyonuyla konsept model arasında büyük farkların olmadığı ve oldukça modern bir tasarıma sahip olduğu rahatlıkla ifade edilebilir. Lada tarafından benimsenen X konseptini Vesta modelinin ön ızgara tasarımında da rahatlıkla görebiliyoruz.

lada vesta arka tasarımı

 

 

Lada Vesta İç Mekan Tasarımı

Konsept modele göre çok daha sade bir iç mekan tasarımıyla karşımıza çıkan üretim versiyonunda malzeme kalitesinin orta seviyede bulunduğunu söylemek yanlış olmayacaktır. Aracın üst seviye donanım paketlerinde multi medya ve bilgi ekranı sisteminine de yer verildiği dikkatlerden kaçmıyor.

lada vesta iç mekanı

 

Lada Vesta Güç Ünitesi

Birçok özelliğiyle ön plana çıkan model motor seçeneğiyle de farkını ortaya koymayı amaçlıyor. Önceliğin düşük yakıt tüketimi olduğu Lada Vesta modelinde 100 beygir güç üreten 1.4 litre hacminde turbo motorun kullanılacağı yapılan tahminler arasında yer alıyor.

lada vesta motoru

 

Lada Vesta Türkiye Fiyatı

Lada Vesta’nın ülkemizde 2016’nın ilk yarısında satışa sunulacağı belirtilirken tahminen 27 bin ile 30 bin TL arasında bir fiyat aralığına sahip olacağı düşünülmektedir.

lada vesta otomatik vites

Bir önceki araba yazımızda Skoda Superb Greenline Tek Depoyla 1780 Kilometre isimli yazımızda 2016 superb, superb greenline ve yeni skoda superb gibi konular hakkında bilgiler yer alıyor.