Lada Vesta CNG Tanıtıldı

Dünyanın gözünün üzerinde olduğu Lada Vesta seri üretimi devam ederken AVTOTAZ tarafından yeni bir Lada Vesta versiyonunun tanıtımı gerçekleştirildi. Son zamanlarda sık sık gündeme gelen CNG yakıtlı araba modellerine Lada Vesta ile birlikte bir model daha eklenmiş oldu.

Doğalgazlı Lada Vesta Modeli

Tanıtımı gerçekleştirilen Lada Vesta CNG modeli hem benzin hem de doğalgaz kullanabilmesiyle dikkatleri üzerine çekiyor. Geleceğin otomobil teknolojileri arasına girmeye aday olan CNG güç üniteleri bilindiği üzere günümüzde toplu taşıma için aktif olarak kullanılmaktadır.

Lada Vesta CNG modelinin geliştirilme sırasında güvenliğe büyük bir önem verildiği ve yaşanabilecek tüm tehlikeli durumlara karşı önlemlerin alındığı belirtiliyor.

LPG’li araçlarda olduğu gibi CNG sistemlerinde de gaz bitmeden de metan ile benzin arasında tek bir tuş aracılığıyla rahatlıkla geçiş yapabilmektedir.

Yapılan incelemelerde ve gerçekleştirilen testlerde aracın metan modundayken yakıt maliyetinin 3’te birine düştüğü belirtilmektedir.

Aracın ne zaman satışa sunulacağı ise henüz bilinmiyor. Ayrıca ülkemizde satışa sunulup sunulmayacağı konu da bilinmezliğini koruyor.

Lada Vesta CNG
Lada Vesta CNG

Bir önceki araba yazımızda 2016 Honda Civic Sedan Yeni Görüntüleri isimli yazımızda 2016, Civic ve Honda gibi konular hakkında bilgiler yer alıyor.