Lada Türkiye Satışları Ne Zaman Başlayacak?

Dünya genelinde olduğu gibi uzun bir dönem ülkemizde de faaliyet gösteren Rus otomobil markası Lada yeniden ülkemizde faaliyete geçme kararı aldı.

Mersa Otomotiv ile karşılıklı olarak yapılan anlaşma sonucunda Lada modellerinin Kasım ayından itibaren ülkemizde tekrar satışa sunulmasına karar verildi. Mersa Otomotiv firması 2012 yılından beri Gaz markasına ait hafif ticari modellerin satışı ülkemizde gerçekleşmektedir.

Lada’nın ülkemizde faaliyet gösterdiği yıllardaki başarıyı tekrar gösterip gösteremeyeceği ise büyük bir merak konusudur. Bilindiği üzere 2016 yılı itibariyle marka tarafından Lada Vesta ve Lada Xray modellerinin satışına başlanacaktır. Bu anlaşma kapsamında Lada Vesta ve Lada Xray modelleri de ülkemizde satışa sunulacaktır.

İlk etapta Kasım ayı itibariyle Lada’nın Granta, Kalina ve Niva Urban modelleri ülkemizde satışa sunulacaktır. Anlaşma kapsamında 2016 yılı içinde Lada tarafından ülkemizde 50 adet yetkili servisin ve 40 adet de yetkili satış merkezinin kurulması amaçlanmaktadır. Markanın asıl satış başarısını 2016 yılı itibariyle Vesta ve Xray modellerinin satışa sunulmasıyla birlikte yakalayacağı düşünülmektedir.

lada vesta türkiyeye ne zaman gelecek

Bir önceki araba yazımızda 2015 Ağustos Peugeot Kampanyası isimli yazımızda 2015 ağustos araç kampanyaları, ağustos peugeot kampanyası ve peugeot 2015 ağustos fırsatları gibi konular hakkında bilgiler yer alıyor.