Kış Aylarında Araba Alış Satışı

Kış aylarının etkisini en iyi şekilde hissettiğimiz şu günlerde araba alım ve satımları da normal aylardan daha farklı olmaktadır. Her yıl olduğu gibi bu yıl da kış mevsiminde özellikle ikinci el oto pazarlarinda durgunluk yaşanmaktadır. Yaşanan durgunluk hem alış hem de satış yapanları direk olarak etkilemektedir.

ikinci el piyasası

Durgunluk yaşanmasının yanı sıra ikinci el oto fiyatları da normal zamana göre bir miktar da olsa yüksek seyretmektedir. Bahar aylarının gelmesiyle birlikte pazarlarda hareketlilik yaşanmakta ve yaşanan bu hareketliliğin sonucunda da fiyatlarda düşüş yaşanmaktadır.

Ayrıca yeni yılda markaların yeni modelleri satışa sunulduğu için 2014 model araç kampanyaları düzenlenerek sıfır araba fiyatlarında indirimler yapılmakta veya ödeme kolaylıkları sağlanmaktadır. Bu durumda ikinci el pazarını olumsuz olarak etkilemektedir.

İkinci el araba alış satışlarının bahar ve yaz aylarında yapılması oldukça uygun ve avantajlı olacaktır. Bahar ve yaz aylarında artan hareketliliğe bağlı olarak pazarda birçok da alternatif ortaya çıkacaktır. Bu sayede araba seçimi yapmak da aynı ölçüde kolaylaşacaktır.

 

ikinci el araç fiyatları

Bir önceki araba yazımızda 2015 Renault Clio 1.2 Özellikleri ve Fiyatı isimli yazımızda 2015 model Clio 1.2 Joy ve 2015 yeni Clio 1.2 benzinli gibi konular hakkında bilgiler yer alıyor.