Kia Sportage İncelemesi

Kia Sportage İncelemesi

Küçük ayrıntıların birleşmesiyle ortaya çıkan Kia Sportage modeli bir otomobilden beklenenleri tam anlamıyla karşılayabilmektedir. Heybetli görünümü, sportif hatları ve modern duruşuyla otomobil tutkunlarını kendisine aşık etmeyi kolaylıkla başarabiliyor. Aracın dış tasarımında özellikle LED teknolojisinin kullanıldığı farlar, krom kaplamalı kapı kolları ve ızgara tasarımı dikkatleri çekmektedir.

Kia Sportage modelinde dış tasarımda olduğu gibi iç mekanda da beklenenleri verebilmektedir. Aracın ön konsolunda konumlandırılan multimedya ve bilgi ekranının sürücüye büyük kolaylık sağladığı aynı zamanda da yolculukları daha keyifli hale getirdiği söylenebilir. Tasarımda sadelikten yana olan Kia’nın sürücüyü odak noktasına alması oldukça beğenilmektedir.

Yeni Kia Sportage 1.6 ve 2.0 litre hacminde iki farklı motor seçeneği bulunuyor. İki motor tipinde de yakıt olarak benzin kullanılmaktadır. Ayrıca 1.6 litrelik modelin şanzıman sistemi açısından iki farklı seçeneği bulunuyor. Bunlar 6 ileri manuel ve 6 ileri otomatik olarak karşımıza çıkıyor. Kia Sportage 2.0 litrelik versiyonunda şehir içi 8.8 litre şehir dışında ise 5.8 litre yakıt tüketmektedir.

Kia Sportage Comfort fiyatı 63.500 TL olup seçilen donanım, motor ve şanzıman sistemine göre fiyat yukarı doğru çıkmaktadır.

2014 kia sportage dizel fiyatı

Bir önceki araba yazımızda Yeni Skoda Fabia İncelemesi isimli yazımızda Skoda Fabia 1.2 fiyatı, Yeni Fabia 1.6 TDI ve Yeni Skoda Fabia motor seçenekleri gibi konular hakkında bilgiler yer alıyor.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Coin master free spin coin master free spins