Kia Rio Sedan 1.4 Fancy Fiyatı ve Özellikleri

Kia Rio Sedan 1.4 Fancy Fiyatı ve Özellikleri

1.4 litrelik motor hacmiyle karşımıza çıkan Rio modelinin sedan versiyonu hem ekonomik satış fiyatı hem de düşük yakıt tüketimiyle büyük bir ilgi görmektedir. Kia kısa bir süre içerisinde ülkemizdeki araç satış sayılarını ciddi oranda artırmayı başarmıştır. Son derece sportif bir dış görünüme sahip olan araç otomobil severlerin beklentilerini tam anlamıyla karşılayabiliyor.

Aracın boş ağırlığı 1066 kilogramdır. Oldukça geniş bir iç hacme sahip olan araçta 389 litre hacminde bagaj sunulmaktadır. Kaportasının altında bulunan güç sisteminden 109 hp değerinde güç sağlanabiliyor. Fabrika verilerinde aracın maksimum torku 137 Nm olarak belirtilmiştir. Aynı şekilde maksimum hız değeri de 183 kilometredir.

2014 model Kia Rio’da güç aktarımı 6 ileri manuel şanzımanla sağlanıyor. Yakıt olarak benzinin kullanıldığı araçta 100 kilometreye hızlanma 11.5 saniyede ulaşılabiliyor. Yeni Rio Sedan 1.4 yakıt tüketimi konusunda son derece cimri davranıyor. Şehir içinde 7.2 litre olan tüketim, şehir dışı kullanımda 4.5 litreye düşüyor. Güvenlik ve konfor konusunda da başarılı olabilen araç rahatlıkla tercih edilebilir.

rio sedan 2014 fiyatları

Bir önceki araba yazımızda 2014 Ssangyong Kampanyası isimli yazımızda Aralık ayı Ssangyong kampanyası ve Ssangyong 4x4 modelleri gibi konular hakkında bilgiler yer alıyor.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Coin master free spin coin master free spins