İkinci El Piyasasındaki Durgunluk Ne Zaman Biter?

İkinci El Piyasasındaki Durgunluk Ne Zaman Biter?

Kocaeli, Bursa ve İstanbul gibi ikinci el araç piyasasının son derece hareketli olduğu noktalardan alınan bilgilere göre bu yıl piyasada büyük bir durgunluk yaşandığı belirtilmektedir. Özellikle her bayram öncesi büyük bir hareketlilik yaşanan ikinci el piyasasında bu yıl yaşanan düşüşün sebepleri araştırılmaktadır.

Tüketicilerin görüşlerine göre ise piyasanın geçtiğimiz aylara göre beklenilenden daha fazla yükseldiği söylenmektedir. İlk varsayımlara göre kredilerdeki faiz oranlarının artışıyla sıfır araç piyasası genelinde fiyat artışları meydana geldi. Doğal olarak bu artış ikinci el piyasasını da doğrudan etkiledi. Otomobil alacakların büyük bir çoğunluğunun ikinci el fiyatları ne zaman düşer şeklinde beklenti içerisine girdikleri dikkatlerden kaçmamaktadır.

Galeri işletmelerinin sahipleri tarafından da yeni araba alacak kişilerin direk olarak alacakları arabaları galeride incelemelerini tavsiye etmektedirler. İnternetin hayatımızın her alanında etkisini gösterdiği gibi ikinci el piyasasının da büyük bir bölümü internet üzerinden dönmektedir. Fakat internet üzerinden alınan ikinci el araçlarda çoğu zaman problemler yaşanabilmektedir. Fakat galeriden alınan ikinci el araçlarda yaşanabilen bir problemde araç sahipleri galeriden yardım alabilmektedirler. İkinci el piyasasındaki durgunluk tahminlere göre kış aylarına doğru hareketlenmesi beklenmektedir.
ikinci el araçlarda fiyat artışı

Bir önceki araba yazımızda Yeni Seat Ibiza SC Fiyat ve Özellikleri isimli yazımızda 2014 Seat Ibıza SC Modeli ve Seat Ibıza SC Fiyatı gibi konular hakkında bilgiler yer alıyor.