İkinci El Piyasasında Hareketlilik Başladı

Sıfır araç satışlarında son derece avantajlı kampanyaların düzenlenmesi ve kredi faiz oranlarının düşmesi ikinci el araç satışlarında durgunluğa sebep olmuştu. Her yıl olduğu gibi 2015 yılında da durum değişmeyerek havaların ısınmasının etkisiyle ikinci el pazarında hareketlilik başladı.

Yaz planları kapsamında yeni bir araca sahip olmak ve araba modelini yükseltmek isteyenlerin artış göstermesi de ikinci el otomobil pazarlarında yaşanan hareketliliği hızlandırmaktadır.

Geçtiğimiz aylara göre satış rakamlarının yüzde 50 civarında daha fazla olması pazardaki temiz araçların kısa bir süre içerisinde satılmasına sebep olmuştur. Şuan için kazasız ve temiz araç bulma konusunda problemlerin yaşandığı ve kısa bir süre içerisinde yeni araçların pazarda yer alarak bu problemin de ortadan kalkacağı belirtilmektedir.

İkinci El Araç Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

İkinci el araba alırken ilk olarak yürüyenine dikkat edilmesi gerekiyor. Bunun haricinde her hangi bir büyük kazasının bulunup bulunmadığı da sorgulanmalıdır.

Tüm bunlar için güvenilir bir ustaya veya yetkili bir bakım servisine başvurulması tavsiye edilir.

ikinci el piyasası

 

Bir önceki araba yazımızda Aile Arabası Ford Galaxy İncelemesi isimli yazımızda 2015 ford galaxy, yeni ford galaxy fiyatı ve yeni ford galaxy yakıtı gibi konular hakkında bilgiler yer alıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir