İkinci El Araba Fiyatları

İkinci El Araba Fiyatları

İkinci el araba fiyatları 2017 yılı itibari ile sürekli bir dalgalı pozisyonda ilerlemektedir. Günümüzde sıfır araba fiyatları ile elde bulunan araba fiyatları karşılaştırıldığında arasında bazen fazla bir fark olmadığı görülmektedir. Çünkü sürekli seri üretim yapan firmalar bazı zaman aralıklarında araba fiyatları konusunda değişimler yaparak sıfır araba satışlarını yükseliş eğiliminde hareket etmesine neden olmaktadır. Durum böyle olunca elinde nakit para bulunduranlar doğrudan sıfır araba alımına yönelerek ikinci el araba fiyatları konusunda düşüşe neden olmaktadırlar. İkinci el araba fiyatları değerlendirmesi yapıldığında aslında araçların durumuna göre fiyat belirlemek daha doğru olacaktır.

Bu gün ikinci el araba fiyatları konusunda ilk akla gelecek husus aracın kilometresi olmalıdır. Bunun yanında kullanım alanı da unutulmaması gereken konular arasında yer almaktadır. bu konuda önemli hususları sıralamak gerekirse; İkinci El Araba Alırken Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar Aracın kilometresi yaşına göre ne durumda? Düşük modelde olan bir aracın kilometresi yüksek seviyelerde olması gerekirken eğer çok düşük görülüyorsa kesinlikle servis kontrolüne götürülmesi gerekmektedir. Çünkü kilometre göstergesi üzerinde oynama yapılmış olabilir. Yüksek model bir arabanın kilometre seviyesi çok yüksek ise bu arabanın kullanım maksadını öğrenmek gerekmektedir.

Araba ticari amaçlı veya tur amaçlı kullanılmış olabilir. Aracın ruhsatta yazan tüm numaraların veya kodlamaların motor veya şase üzerindeki numaralar ile birebir olduğuna özellikle dikkat edilmelidir. İkinci el araba alırken kesinlikle yol denemesi yapılmalıdır. Aracın yürüyen aksamında en küçük anormal bir aksaklıkta servisine danışılmalıdır. Araba sahibinin sağ ve ruhsatta yazan kişinin olduğuna dikkat edilmelidir. İkinci el araba fiyatları internet ortamından araştırma yapıldıktan sonra alım konusunda karar verilmelidir. İkinci ek araba alırken arabanın trafikte geçirmiş olduğu süre içinde ortaya çıkan tüm detaylar sorgulanarak tescil işlemlerine geçilmelidir. İkinci el araba alımlarında noter onayı alınmadan ikinci ek araba fiyatı olarak belirlenen miktar araç satıcısına teslim edilmemelidir.

Güncel İkinci El Araba Fiyatları Mercedes 2012 model 88.500 km hatasız ve boyasız 139.500 TL

Audi 2011 model 170.000 km hatasız ve boyasız 141.500 TL

Wolkswagen Golf 2004 model 230.000 km sunruflu 29.000 TL

Renault fulence 2015 model 97.500 km 54.500 TL

Ford Tourneo 2015 model 94.000 km 46.250 TL

Nissan Micra 2015 model 38.000 km 46.750 TL

Fiat Punto 2007 model 197.000 km 25.900 TL

Dacia sandero 2010 model 105.000 km 28.950 TL İkinci el araba fiyatları yukarıda olduğu gibi güncel olarak değişebilmektedir.

Bir önceki araba yazımızda En Yüksek Araba Performans Sağlama Yolları Nelerdir isimli yazımızda En Yüksek Araba Performans Sağlama Yolları Nelerdir gibi konular hakkında bilgiler yer alıyor.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Coin master free spin coin master free spins