Hyundai Santa Fe İncelemesi

Hyundai Santa Fe İncelemesi

Segmentindeki tüm modelleri kıskandıracak özelliklere sahip Santa Fe modeli tüm modelleriyle büyük bir beğeniyle karşılanıyor. Aracın yeni modelinde birçok değişikliğe gidildiği ve dış tasarımda daha modern bir tasarım anlayışının kullanıldığı dikkatlerden kaçmamaktadır. Araca önden bakıldığında altıgen şeklinde tasarlanmış olan ızgara ve yeniden tasarlanan LED teknolojisinin kullanıldığı far grupları güçlü bir görünüm kazandırıyor. 19’’ büyüklüğündeki alaşımlı jantlar ise aracın arazi yapısına uygunluğunu ön plana çıkarmaktadır.

Modern ve sadeliğin birleştiği iç mekan ise teknolojik birçok imkan sunmaktadır. Yolculukların keyifli ve güvenli geçmesi için iç mekan tasarımında sürücü odak olarak alınmış. Ayrıca yolcular için de tüm konforun ve pratikliğin düşünüldüğü görülüyor. İç mekan için seçilen renklerinde araca ferah bir hava kattığı rahatlıkla söylenebilir.

Hyundai Santa Fe 2.0 VGT modeliyle 184 ps güç üretmekle birlikte Euro 6 emisyon standartlarına bağlı kalarak son derece çevreci bir şekilde çalışmaktadır. Ayrıca aracın her devirde üstün performans gösterebilmesi için 6 ileri otomatik şanzıman sistemi bulunmaktadır. Bu sayede hem istenilen performans sağlanabilmekte hem de sürüş konforu arttırılmaktadır.

Sürüş güvenliği için tüm ayrıntıların düşünüldüğü araçta birçok güvenlik donanımı şirket tarafından standart olarak tüm versiyonlarda sunuluyor. Dizel güç ünitesinin ekonomikliği yakıt tüketiminden açıkça görülmektedir. Yeni Santa Fe yakıt tüketimi fabrika verilerinde 7 litre olarak belirtilmektedir.

2014 model santa fe fiyatı

Bir önceki araba yazımızda Kia Sportage İncelemesi isimli yazımızda Kia Sportage 2.0, Kia Sportage Comfort fiyatı ve Yeni Kia Sportage 1.6 gibi konular hakkında bilgiler yer alıyor.