Hyundai Ioniq Teknik Özellikleri ve Fiyatı Açıklandı

Hyundai’nin yeni elektrikli aracı İoniq’in teknik özellikleri ve yurt dışı satış fiyatı açıklandı. Yeni Hyundai İoniq yurt dışında 32.400 Dolar fiyat etiketi ile alıcısına ulaşacak. Yeni Hyundai İoniq önümüzdeki aylarda Amerika ve Avrupa’da satışa sunulacak. Yeni İoniq’in ülkemizde ne zaman satışa sunulacağı ve fiyatının hangi aralıkta olacağı ise henüz belli değil.

Hyundai İoniq Electrik
Hyundai İoniq Electrik

Hyundai İoniq Teknik Özellikleri 

Yeni Hyundai İoniq 3 farklı versiyon ile satışa sunulacak. 3 versiyon arasında 2 tane hibrit 1 tane de sadece elektrikli motora sahip versiyon yer alacak.

Yeni İoniq’in 1.56 kWh bataryaya sahip hibrit versiyonunda 43 hp güç ve 170 Nm tork üreten elektrikli motor yer alacak. Yanmalı motoru ile toplamda 139 hp güç ve 265 Nm tork üretecek olan İoniq maksimum 185 km/h hıza ulaşabilecek.

Hyundai İoniq
Hyundai İoniq

Yeni İoniq’in 8.9 kWh bataryaya sahip hibrit versiyonunda 60 hp güç üreten elektrikli motor ve 1.6 litrelik GDi motor yer alacak. Kilometrede 32 gram karbondioksit salınımı yapan bu versiyon sadece elektrik motoru ile 50 kilometre yol alabilecek.

Yeni İoniq’in sadece elektrik motoruna sahip versiyonunda ise 118 hp güç ve 295 Nm tork üreten motor yer alacak. Maksimum 165 km/h hıza ulaşabilecek olan İoniq Electrik tam dolu batarya ile 250 km yol alabilecek. Yeni İoniq’in bu versiyonu 32.400 Dolar fiyat etiketi ile satışa sunulacak.

Bir önceki araba yazımızda 2016 Audi S4 ve S4 Avant Avrupa Fiyatları Belli Oldu isimli yazımızda 2016 Audi, S4 ve S4 Avant gibi konular hakkında bilgiler yer alıyor.

Popüler başlıklar:

  • hyundai ıoniq