Hyundai i20 Turbo İncelemesi

İzmit Alikahya’da yer alan Hyundai tesislerinde üretilen Hyundai i20 modeli için yeni bir seçenek daha geliyor. Hyundai i20 modelinin en güçlü ve en donanımlı versiyonu olacağı belirtilen Hyundai i20 Turbo modelinin test sürüşlerinin devam ettiği belirtilmektedir. İspanya’da devam eden test sürüşlerinde kamuflajlı olarak görüntülenen Hyundai i20 Turbo modeliyle ilgili ayrıntılar da yavaş yavaş ortaya çıkmaya başlıyor.

i20 model ailesinin en üstünde yer alacak olan ve Turbo adı verilen bu modelin diğer modellerine göre çok daha sportif detaylara sahip olduğu belirtilmektedir. Tasarım ve performans açısından farkını ortaya koyması beklenen modelin 3 kapılı versiyonunun da satışa sunulacağı dikkat çeken noktalar arasında bulunuyor.

Henüz test sürüşleri devam eden Hyundai i20 Turbo modelinin teknik detayları netlik kazanmasa da elde edilen bilgilerde aracın bünyesinde 1.6 litre hacminde 150 hp üreten bir  motora sahip olması beklenmektedir. i20 modelinin abisi olarak bilinen i30 modeliyle teknik anlamda benzerlik taşıdığı da dikkatlerden kaçmıyor. Hyundai i20 Turbo modelinin 2016 yılının ilk altı ayı içerisinde satışa sunulması beklenmektedir.

hyundai i20 turbo resimleri

Bir önceki araba yazımızda Yeni Mercedes GLC Teknik İncelemesi isimli yazımızda 2016 mercedes glc, yeni mercedes glc ve yeni mercedes glc fiyatları gibi konular hakkında bilgiler yer alıyor.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Coin master free spin coin master free spins