Honda Civic 1.6 Dizel Sedan Türkiye’de Üretilecek

Dünya otomobil ve motor devi Honda, yeni 1.6 dizel sedan Civic üretimini sadece ülkemizde üretecek. Honda tarafından CR-V, Jazz ve HR-V modelleriyle ülkemizde büyük bir çıkış yapılırken asıl büyük yatırımın yeni Honda Civic 1.6 dizel sedan için yapılacağı belirtiliyor. Honda Civic hatcback modelinin İngiltere’de üretimini gerçekleştiren firma sedan modeli için üretim yeri olarak Türkiye’yi belirledi.

2016 yılında üretimine başlanacak olan Honda Civic sedan modeli için ilk hedefin yıllık 50 bin adet olacağı belirtilirken en dikkat çekici konulardan birisi ise Honda Civic Sedan LPG’li versiyonunda olduğu gibi 1.6 dizel sedan modelinde de birçok Türk mühendisin görev alacak olmasıdır.

Üretimi ülkemizde yapılacak olan bu modelin güç ünitesinde 1.6 i-DTEC motor teknolojisinin görev alacağı ve motordan 120 hp güç elde edilmesi planlanmaktadır. Şanzıman seçeneklerinde ise 9 kademeli otomatik şanzımanın sunulacağı dikkatleri çekmektedir.

Tüm bunların yanı sıra Hond Türkiye, 2016 yılında Honda Civic sedan dizel modelinin üretiminden sonra bir başka modelin daha ülkemizde üretime alınacağı elde edilen bilgiler arasında yer almaktadır.

yeni honda civic sedan dizel

Bir önceki araba yazımızda 2015 Volkswagen Polo 1.0 Trendline Fiyatı ve İncelemesi isimli yazımızda volkswagen polo 1.0 benzinli, yeni polo fiyatları ve yeni vw polo 1.0 incelemesi gibi konular hakkında bilgiler yer alıyor.

Popüler başlıklar:

  • honda civic 2016 dizel

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Coin master free spin coin master free spins