Hızın Hakkını Veren Canavarlar

Hızın Hakkını Veren Canavarlar

 

Araba hayatımızın içinde vazgeçilmez bir yere sahiptir. Kimileri arabayı bir ihtiyaç olduğu için kullanırken kimileri de zevk ve eğlence için kullanmakta. Üretilen araba modelleri de müşterilerin amaçlarına hizmet eder. Bazı insanlar sürüş keyfine klasik araçlarla varırken bazılarıysa spor arabalarda bulur. Tabi spor araba demek hız demek… Dünyada size mükemmel sürüş keyfi yaşatırken aynı zamanda hız tutkunuzu doruğa çıkaracak olan hızın hakkını veren canavarlar da var.

İşte dünyanın en hızlı bazı araba modelleri… Hennessey Venom GT Yapılan testlerle uzun süredir Bugatti Veyron dünyanın en hızlı araba modellerinden olma tahtına sahipti. Fakat geçtiğimiz dönemlerde Florida’da yapılan özel testlerle Bugatti’nin bu hız tahtı sallandı. Saatte yaptığı 434.5 kilometrelik bir hıza dünyanın en hızlı aracı olma unvanına Hennessey Venom GT sahip olarak hız canavarları listesinde ilk sıraya çıktı. Bugatti Chiron Tasarım ve şıklık olarak tıpkı Bugatti Veyron’a benzeyen bu aracın resmi olarak hız testi bulunmuyor. Yalnız aracın saatteki hızının 420 kilometreden fazla olduğu biliniyor.

Bugatti Veyron Super Sport Bugatti ismini İtalyan asıllı bir aileden; Veyron adını ise Pierre Veyron’dan alan efsane araç iki adet V8 motorunun birleşmesinden hayat bulmuş. Böylece on altı adet silindire sahip olan bu hız canavarının motoru el ile üretildiği için sadece tek bir motorun imalatı bir hafta sürüyor. Aracın maksimum resmi hızı ise 431.3 kilometre.

SSC Ultimate Aero 2010 yılında rekorlar kitabına girmeyi başaran bu aracın saatteki hızı 412 kilometre… Saleen S7 Twin Turbo İlk üretim tarihi 2005 olan bu araç litre 72 litre yakıt kapasitesine sahip olan bu araba modeli 8 Silindirli V8 motoruyla bu araç saatte 399 kilometreye ulaşıyor.

Hızın Hakkını Veren Canavarlar ;Koenigsegg CCR İlk üretim tarihi 2004 yılı olan bu hız canavarının maksimum hızı 395 kilometre ve Koenigsegg CCR bu hıza yaklaşık 3.2 saniyede ulaşabiliyor. İsveç kökenli bu araç, hızlı araba modelleri arasında yine hız tutkunlarının rüyalarına girebilecek bir performansa sahip.

McLaren F1 Bir diğer hızlı araçlardan olan McLaren F1, 6064 cc kapasitesinde F1 tasarımında arkadan çekişe sahip bir araçtır. Saatteki hızı 387.8 olan bu araç hız tutkunlarını büyülerken tasarımıyla da göz dolduran bir tasarım harikası…

Pagani Huayra BC Araba modelleri arasında Pagani markası hızıyla ve tasarımıyla mükemmel olan araçlar üretiyor. Huayra ise İnka Lisanında bir kelime grubu… Kelimenin anlamı ise Rüzgar Tanrısı… Yani aracın isminden de anlayacağınız üzere hız için tasarlanmış ve bu arabanın hızı saatte 383 kilometreye kadar çıkabiliyor.

Ferrari 488 GTB Kırmızı rengiyle göz kamaştıran bu araç 3.9 litrelik bir motor hacmine sahip. Tasarım olarak Ferrari geleneğine sahip bu hız canavarı saatte 330 kilometre hıza ulaşabiliyor.

Bir önceki araba yazımızda Periyodik Bakım Hayata Bağlar isimli yazımızda Periyodik Bakım Hayata Bağlar gibi konular hakkında bilgiler yer alıyor.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Coin master free spin coin master free spins