Hislerinizi Okuyan Otomobil

Hislerinizi Okuyan Otomobil

 

İki yılda bir düzenlenerek dünya otomobil severleri bir araya getiren Frankfurt Otomobil Fuarı bu yıl 67. kez düzenlendi. Dünyanın önde gelen dev otomobil üreticilerini bir araya getiren fuar “Gelecek Şimdi” temasıyla binlerce kişiyi ağırladı. Ellinin üzerinde otomobil üreticisinin 200 bin metrekarelik sahada buluştuğu fuarda adeta gelecek günümüze taşındı. Fuarın en gözde aracı ise hislerinizi okuyan otomobildi. Elliyi aşkın markanın katıldığı dev fuarda tek Türk firması DizaynVip’ti. DizaynVip markası ülkemizde otomobil dönüşümüne dair adımları atan ve dönüştürdüğü araçlarla ABD ve Avrupa’da birçok ödüle layık görülmüş.

Markanın bu fuarda sergilediği araç ise hislerinizi okuyan otomobil… Fuarın tek Türk markası olan DizaynVip 5. Salonunun B24 standında yerini aldı. Fuarda binlerce kişinin gösterimine ise iki yıldır üzerinde çalıştıkları bir aracı sundular. Bu şahane otomobilin adı ise DV S Angel… DizaynVip firması 2015 yılında İstanbul Autoshow Fuarında gösterime sunduğu, hareketleri parçaları ses ile kontrol edilebilen DV-Diamond ile ilgileri üstüne çekmeyi başarmıştı. Hatta tasarladıkları bu araca 5 kez MotoGP sahasında dünya birinciliği alan Jorge Lorenzo da talip olmuştu.

Dizayn Vip Firması gördükleri bu ilgiden sonra yeni çalışmalara başlayarak hislerinizi okuyan otomobil ürettiler. Zamandan, mekandan, fiyattan en iyi şekilde tasarruf sağlanarak insanların bir aracın bütün nimetlerinden faydalanmasını sağlayan bu araç içindeki insanlarla duygusal bağ kuruyor. DizaynVip firması duygulardan anlayan, kişiyle duygusal bağ kuran bu DV S Angels için tam iki yıl çalışma yapmış. Fransızca, İngilizce ve Çince olmak üzere birçok dünya diliyle kullanıcıya hitap eden bu mükemmel tasarım harikası araç içindeki kişinin durumuna göre klimanın açılıp açılmayacağını müziğin sesinin seviyesinin ne olması istendiğini size soruyor.

Seri üretimi yapılmayan bu tasarım için müşteriler 8 aylık bir sıra beklemesi gerekebilir. Bir dünya markası olan Mercedes Benz otomobil dönüşümü konusunda DizaynVip’le anlaşmış durumda. DizaynVip Group Başkanı Erbakan Malkoç yaptığı açıklamayla bir Türk markası olarak dünya devleriyle beraber iş yürütmenin gururunu yaşadıklarını dile getiriyor. DizaynVip firmasının İstanbul’un Avcılar ilçesinde 10 metrekare üzerinde kurulmuş bir fabrikası bulunuyor.

Dünya devleriyle çalışan bu marka yılda yalnızca çok özel müşterilere hitap ederek 350 adet VİP araç tasarlıyor. Hatta sadece yurt içindeki müşteriler için tasarım yapmayan bu marka yurt dışına da yaptığı mükemmel tasarımlı araçları ihraç ediyor. 196 parçası ses ile kontrol edilebilen VİP otomobilleri fuarda ilgi gören DizaynVip bu hislerinizi okuyan otomobil ile fuara yüzlerce kişiyi çekmeyi başarmış ve ilgi odağı olmuş. Ayrıca firmanın fuarda sergilediği özel bir zırha sahip, saldırılara karşı müşteriyi koruyan DV Armor Jeep aracı ile de ilgi odağı oldu.

Bir önceki araba yazımızda Otomatik Pilotlu Araç Kaza Yaparsa isimli yazımızda Otomatik Pilotlu Araç Kaza Yaparsa gibi konular hakkında bilgiler yer alıyor.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Coin master free spin coin master free spins