Google Sürücüsüz Aracı Yola Çıkmaya Hazır

Google Sürücüsüz Aracı Yola Çıkmaya Hazır

Google firmasının son zamanlarda çeşitli alanlarda çalışmaya başladığı bilinmektedir. Firma tarafından satın alınan teknoloji firmaları arasında özellikle robotik alanda faaliyet gösteren şirketler dikkatleri çekmektedir. Uzun bir süredir google insansız araba projesi üzerinde çalışmalar devam ettirilmektedir. Alınan yeni haberlere göre aracın yola çıkmaya hazır hale gelmesine çok kısa bir süre kaldığı tahmin edilmektedir.

Teknoloji severlerin çok daha iyi bileceği üzere geçtiğimiz yıl Mayıs ayında bu özelliklere bir aracın tanıtımını yapmıştı. Fakat tanıtılan aracın henüz tam olarak trafiğe çıkmaya uygun olmadığı da belirtilmekteydi. Resmi olarak firmanın internet sitesi üzerinden yapılan açıklamada yeni modelin hazırladığını ve yakın bir zaman içerisinde de testlere başlanacağı belirtilmektedir.

İnsansız otomobil projesinde testlerin tam anlamıyla tamamlanacağı zamana kadar araçta aynı zamanda normal araçlarda olduğu gibi manuel sistemlerinde olacağı vurgulanıyor. 2015 yılında testlere başlanacağı belirtilen projede test aşamasının ne kadarlık bir sürede tamamlanacağı tahmin edilemiyor. Bu duruma bağlı olarak da google sürücüsüz araba modellerinin yakın bir tarihte trafiğe çıkması oldukça zor görülmektedir.

google otonom araç

Bir önceki araba yazımızda E Devlet Trafik Cezası Öğrenme isimli yazımızda e devlet şifresi, E devlet trafik cezası öğrenme ve e-devlet sistemi gibi konular hakkında bilgiler yer alıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.