Ford Focus 1.6 TDCi İncelemesi

Ford Focus 1.6 TDCi İncelemesi

Ford markasının başarılı ve satış rekorları kıran modeli Focus yenilenen tasarımıyla karşımıza çıkıyor. Focus modelinin hem sedan hem de hatchback modeli bulunmaktadır. Sizlere bu yazımızda sedan modeliyle ilgili bilgiler vereceğiz. Ford markası hem performansı hem de güvenli olmasıyla rakiplerinin önüne geçmeyi başarmaktadır.

Aracın dış tasarımından da fark edildiği üzere iç mekanda geniş bir hacim sürücü ve yolculara sunulmaktadır. Yeni Focus 1.6 TDCi modeli ve diğer motor seçeneklerinde de farklı donanım paketleri bulunmaktadır. Seçilen donanım paketine göre hem iç hem de dış mekanda da farklılıklar ortaya çıkabilmektedir.

1.6 litre hacmindeki dizel motoruyla 115 HP güç üreten aracın 0 – 100 kilometre hızlanması sadece 10.9 saniye sürmektedir. Yol tutuşu ve sürüş dinamikleriyle otomobil severlerin hayran kaldığı modelde 6 ileri düz vites kullanılmıştır. 2014 Ford Focus 1.6 dizel fiyatı 68.780 TL’den başlayan fiyatlarla satışa sunulmaktadır.

Yakıt Tüketimi

Akar yakıt fiyatlarının oldukça yüksek olduğu ülkemizde araç alırken tüketim değerlerine de dikkat etmek gerekmektedir. Yeni Focus 1.6 dizel yakıt tüketimi şehir içinde 5.7 litre, şehir dışında ise 3.7 litredir.

2015 model ford focus dizel

Bir önceki araba yazımızda Audi A3 1.6 TDI S-Tronic Attraction İncelemesi isimli yazımızda Audi A3 1.6 TDI Attraction S Tronic fiyatı, Audi A3 1.6 TDI yakıt tüketimi ve Yeni Audi A3 1.6 gibi konular hakkında bilgiler yer alıyor.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Coin master free spin coin master free spins