Ford Focus 1.0 Otomatik İncelemesi ve Fiyatı

Ford tarafından üretimi yapılan ve sürekli olarak üzerinde çalışmalar devam eden yeni 1.0 EcoBoost motor teknolojisi dikkatleri çekmektedir. Bilindiği üzere Ford Focus modeli ülkemiz genelinde 1.6 litrelik benzinli ve 1.5 TDI motor seçenekleriyle satışa sunulmaktadır. Şirket tarafından yapılan açıklamalarda Ford Focus modelinin Eylül ayı itibariyle ülkemizde 1.0 litrelik EcoBoost teknolojisine sahip olan modelinin satışa sunulacağı belirtilmektedir.

125 HP güç üreten bu yeni motor teknolojisi otomotiv dünyası içerisinde birçok ödüle sahip olmuştur. Otomatik şanzıman opsiyonuyla satışa sunulacak olan Ford Focus 1.0 EcoBoost versiyonu 0’dan 100 kilometre hıza 11 saniyede çıkabileceği de verilen bilgiler arasında yer alıyor. Bunun yanı sıra aracın maksimum hızı ise 195 km/h olarak belirtilmektedir.

Herkes tarafından en çok merak edilen konuların başında olan yakıt tüketimine bakacak olursak yeni motor seçeneğinde tüketim değerinin ortalama olarak 4.9 litre civarında olacağı dikkatleri çekiyor.

Eylül ayında çıkacağı ifade edilen aracın manuel şanzımanlı fiyatları 70 bin TL civarında olması beklenirken, bu fiyatın otomatik şanzımanda yaklaşık 75 bin TL olması bekleniyor. Şimdiden aracın yakıt tüketimi ve MTV konusunda büyük tasarruf imkanı sunacağını rahatlıkla söyleyebiliriz.

yeni ford focus 1.0 benzinli yakıt tüketimi

 

Bir önceki araba yazımızda Yeni Mercedes GLE Fiyat Listesi isimli yazımızda 2015 mercedes gle fiyatı, gle fiyat listesi ve yeni gle coupe fiyatı gibi konular hakkında bilgiler yer alıyor.