Ford B-Max 1.6 TDCi Titanium İncelemesi ve Fiyatı

 

Ford’un özellikle geniş ailelere uygun olan aracı B-Max sadece geniş aileler tarafından değil herkes tarafından rahatlıkla tercih edilebilmektedir. Aracın ön tasarımına bakıldığında Ford’un birçok modelinde kullanılan ızgara ve far tasarımını görebiliriz. Aracın yükseltilmiş yapısının yanı sıra geniş ve ferah bir iç mekana sahip olduğu görülüyor.

Ford B-Max Motor Özellikleri

Aracın bünyesinde 1.6 litre hacminde dizel güç ünitesi bulunuyor. Aracın yakıt olarak dizel kullanması yakıt tüketimi konusunda oldukça büyük bir avantajdır. Ford B-Max 1.6 dizel modelinin bu versiyonunda 95 HP güç üretilmektedir. Maksimum hız değerinin 173 kilometre olarak belirtildiği araçta 100 kilometre hıza 13.9 saniyede çıkılabilmektedir. Şanzıman olarak ise 5 ileri manuel vites kullanılıyor.

Ford B-Max Yakıt Tüketim Değerleri

Performans bakımından beklentileri karşılayabilen bu araç şehir içinde 4.7, şehir dışında sadece 3.6 litre yakıt tüketimiyle karşımıza çıkıyor.

Ford B-Max Satış Fiyatı

Günümüzde Ford B-Max 1.6 TDCi titanium fiyatı 62.920 TL’dir. Aracın kasa tipi mini van olarak kabul edilip yıllık vergisi ise 859 TL’dir. Modelin 1.6 dizel Titanium haricinde başka motor seçenekleri ve donanım paketleri de bulunmaktadır. Bu paketlerin ve motor seçeneklerinin değişmesiyle birlikte satış fiyatı üzerinde de değişikler yaşanacaktır.

ford bmax 1.6 dizel fiyatı

Bir önceki araba yazımızda Ford Ticari Araç Kredi Fırsatları isimli yazımızda Ford Ticari araç kredisi ve ticari araç kredisi gibi konular hakkında bilgiler yer alıyor.