Ford 220 Bin Aracını Geri Çağırıyor

Dünya devi ve otomobil dünyasının lideri konumunda yer alan Ford markası tarafından 220 binden fazla araca geri çağrıda bulundu. Geri çağrı kapsamındaki 213 bin adet aracın modelleri Ford Police Interceptor ve Ford Explorer olarak belirtildi. Modelleri belirtilen bu araçların 2011 ve 2013 yılları arasında üretilen modellerinde iç kapı kollarında meydana gelen arızadan dolayı geri çağrıldığı açıklanmıştır. Araç sahiplerinin yetkili bayilere gitmeleri durumunda ücretsiz olarak iç kapı kolları değiştirilip yenisi takılacaktır.

Bunun yanı sıra 1.725 adet 2013 ve 2015 arasında üretilmiş olan Lincoln MKT modelinde kaporta altında yangın meydana gelme riski bulunduğu tespit edilmiştir. Lincoln MKT limuzin ve cenaze aracı olduğu belirtilirken kaporta altında yer alan vakum pompasının rölesinde sorun bulunmaktadır. Bu soruna bağlı olarak ABD genelinde 586 ve Kanada’da ise 139 araçta yangın çıkmıştır.

Geri çağrıda bulunulan araçların genel olarak Kuzey Amerika’da satışları yapılan modelleri kapsadığı da görülmektedir. Ülkemizde bulunan Ford modelleri için ise her hangi bir geri çağrı da bulunulmamıştır. Yukarıda modelleri ve problemleri belirtilen araçlara geri çağrı kapsamında verilecek olan hizmetler için her hangi bir şekilde para talep edilemeyecektir.

2013 ford lincoln mtk

Bir önceki araba yazımızda Range Rover 36 Bin Aracını Geri Çağırıyor isimli yazımızda land rover davası ve range rover geri çağrı gibi konular hakkında bilgiler yer alıyor.