Fiat Tipo’nun Suv Versiyonu Geliyor

Fiat’ın eski modeli Tipo’yu canlandırarak yeniden pazara sürmesi piyasayı da canlandırdı. Öncelikle Türkiye pazarında Egea adı ile sedan kasa olarak sunulan yeni Tipo ilerleyen dönemlerde Avrupa pazarında hem hatchback hem de sedan olarak sunulacak. Hatchback modeli ülkemizde de sunacak olan yeni Tipo’nun şimdi de suv versiyonu geliyor.

Fiat Tipo Suv

Fiat Tipo Suv

Yeni Fiat Tipo’da hem sedan, hem hatchback hem de station karoserli versiyonların yanı sıra suv versiyon da yer alacak. Geçtiğimiz günlerde hatchback versiyonu Cenevre Otomobil Fuarında sergilenen yeni Tipo’nun suv versiyonu ile ilgili sadece üretileceği bilgisi yer alıyor. İtalyan üretici yeni üyesi ile ilgili sadece tasarım aşamasında olduğu bilgisini verirken bu fikrin Volkswagen’in Polo’yu suv olarak sunmasından esinlenildiği düşünülüyor.

Fiat Tipo Station

Fiat Tipo Station

Yeni Polo’nun suv versiyonu pazarda Seat Ateca, Nissan Qashqai, Volkswagen Tiguan, Renault Kadjar, Ford Kuga gibi yeni modelleri hedef alan yeni Tipo’nun suv versiyonu 500X modeli üzerinden konulandırılacak. Fiat’ın yeni Tipo’yu suv versiyon olarak sunma fikri 2014’teki 5 yıllık kalkınma planı içerisinde yer alıyordu. Bu planlama neticesinde yeni suv modelin 2017 yılının sonlarında yollarda olması bekleniyor.

Bir önceki araba yazımızda Elektrikli Renault Zoe Başlangıç Fiyatı Belli Oldu isimli yazımızda Elektrikli Zoe, Fiyatları ve Renault Zoe gibi konular hakkında bilgiler yer alıyor.

Popüler başlıklar:

  • fiat tifo suv modeli

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Coin master free spin coin master free spins