Fiat Punto 1.3 Multijet Urban Fiyatı ve Özellikleri

Fiat Punto 1.3 Multijet Urban Fiyatı ve Özellikleri

Tasarımı

Küçük sınıf segmentinde büyük bir rekabet ortamının oluştuğu ve araba almak isteyenlerin de bu sınıfa ağırlık verdiği görülüyor. Küçük boyutlarıyla kullanım açısından büyük bir pratiklik sunan aracın dış görünümü oldukça sportif görünmektedir.

İç mekanda ise teknolojik donanımların yer aldığı ve etkileyici bir konsolun bulunduğu görülüyor. Bunun yanı sıra kullanım pratikliğiyle ön plana çıkan araçta bulunan multimedya sistemiyle eğlenceli bir sürüş sunulmaktadır.

fiat punto iç mekanı

Motor Özellikleri

1.3 litre hacmindeki Yeni Fiat Punto 1.3 Multijet modeli dizel yakıt seçeneğiyle karşımıza çıkıyor. Hem hacim olarak küçük olması hem de dizel yakıt kullanması aracı son derece ekonomik bir hale getirmektedir. 75 HP güç üretilen araç maksimum 165 kilometre hıza çıkabilmektedir. Bunun yanı sıra 13.6 saniyede de 0’dan 100 kilometre hıza çıkabilmektedir.

Aracın bu versiyonunda manuel 5 ileri şanzıman sistemi bulunsa da diğer modellerinde otomatik seçeneği de sunulmaktadır.

Yakıt Tüketimi ve Satış Fiyatı

Fabrika verilerinde Fiat Punto 1.3 dizel yakıt tüketimi ortalama olarak 4,2 litre şeklinde verilmektedir. Aracın günümüzdeki satış fiyatı ise 51.750 TL’dir.

yeni fiat punto dizel fiyatları

Bir önceki araba yazımızda Dacia Dokker Combi 1.5 DCi İncelemesi isimli yazımızda Dacia Dokker 1.5 dizel fiyatı, Dacia Dokker 1.5 dizel yakıt tüketimi ve Dacia Dokker dizel modeli gibi konular hakkında bilgiler yer alıyor.